banner6

"Bu ilkellikten bizi kurtarın"

CHP’li Orhan Bayram pazarcılara bir dokundu bin ah işitti…

ÇİĞDEM KARA

ADANA(İLKHABER)-CHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram, Dervişler Semt Pazarı’nı ziyaret ederek, hem pazarcı esnafının hem de alışveriş eden vatandaşların sorunlarını dinledi. Pazarcı esnafı, Bayram’a AKP’li yerel yönetimlerden yakınmalarını iletti. “Bizi insan yerine koymuyorlar…” cümlesi ise pazarcıların en yürek burkan şikayetiydi.

CHP Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Aynur Demirci ve bir grup partili ile semt pazarına gelen Orhan Bayram, pazarcı esnafı tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandı. Doğma , büyüme Yüreğirli olması nedeniyle pazarcıların sorunlarını yakından bildiğini kaydeden Orhan Bayram, esnafla görüşmesi sırasında deyim yerindeyse “Bir dokunup bin ah işitti…”

BİZİ İNSAN YERİNE KOYMUYORLAR

AKP’li yerel yönetimlerin kendilerini insan yerine koymadıklarını, mahalle aralarında, sokaklarda, yazın sıcağı, kışın yağmuru, soğuğu altında çalıştıklarını, derme-çatma kurulan tezgahlarda satış yaptıklarını anlatan pazarcılar, ”Yeterli para kazanamıyoruz. Fiyatlar pahalı. Fakat, her şeyden vazgeçtik, burada af edersiniz tuvalet ihtiyacımızı bile karşılayacak bir ortam yok. Belediye bu kadar insana bir tane seyyar tuvalet gönderiyor. Bu, bizi insan yerine koymadıklarının bir göstergesi. Bir gün olup gelip bize ‘Derdiniz nedir? Ne eksikleriniz var?’ diye sormadılar. Yıllardır bizi unutanları biz de sandıkta unutacağız. Kaç kez hata yaptık. Bu kez kutuculara oy yok. Oylarımız CHP’ye” dediler.

ORTALIK YANGIN YERİ

Pazarda alışverişe çıkan vatandaşların derdi ise fiyatların pahalı olmasıydı. Yaşlı teyzeler CHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram’a, “Ortalık yangın yeri evladım. Fiyatlar çok yüksek, Pazar arabasının yarısını bile dolduramıyoruz” diye yakınırken, gençlerin sorunları ise ağırlıklı olarak işsizlik üzerineydi.

SEMT PAZARLARI KAPALI OLACAK

CHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram ise, semt pazarlarına seçimden seçime gelen politikacılardan olmayacağı sözünü verdi. Yüreğir’de bir tane kapalı semt pazarı olmamasının, Yüreğir’in geri bıraktırılmışlığının göstergesi olduğunu kaydeden Orhan Bayram; “Semt pazarları kapalı olacak. Sizler de halkımız da insanca alış veriş ortamına kavuşacak. Bunun sözünü veriyorum. Ben Yüreğir’in çocuğuyum. Kaçmam göçmem mümkün değil. Ama siz de kendi evladınıza sahip çıkın. Bu kez oyları CHP’ye atın”dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER