banner6

Bu sergi açılırken onlar öldürüldü

İnsanlık dışı saldırının fotoğrafları sergilendi

Bu sergi açılırken  onlar öldürüldü

 

 

 


 

 

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nca Kuzey Irak'ta bulunan Türkmeneli Bölgesi’ne temmuz ayında düzenlenen yardım gezisinde çekilen fotoğraflardan oluşan sergi Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesi’nde açıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kuzey Irak'ta yardım götürdüğü Türkmenler için farkındalık oluşturmak amacıyla tertiplenen serginin açılışının gerçekleştiği saatte Kerkük’ten gelen haber herkesi şok etti. Fotoğrafları sergilenen birçok Türkmen’in, serginin açıldığı saatlerde IŞİD terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Fatih Karayandı’nın da katıldığı sergi açılışına ilgi yoğun oldu.

 

86 fotoğrafta Türkmeneli’de yaşanan dramın anlatıldığını sergi 3 hafta açık kalacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Fatih Karayandı, sergiyi bölgede yaşanan ve “IŞİD Zulmü” olarak nitelendirilebilecek durumdan kaynaklanan sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla açtıklarını söyledi.

 

Öte yandan sergide yer alan fotoğrafların çekildiği Biravcılı Köyü’nde serginin Adana’da açıldığı sıralarda IŞİD’in gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonucu, şu ana kadar 11 kişinin hayatını kaybetmesi, 45 kişinin de yaralanması, Türkmeneli’ye yardım ulaştıran ekibe ve Adanalılar’ı derinden üzdü.

 

 

 

 

BAŞKANLIK BASIN BÜROSU

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42