banner6

Bu sergi kaçmaz

Türkiye’nin ilk “Deri El Sanatları Festivali” Çukurova Üniversitesi’nde bugün başlayacak

Bu sergi kaçmaz

Bu sergi kaçmaz

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü katkılarıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Deri El Sanatları Festivali”  bugün başlayacak. Festival 23 Ekim’e kadar devam edecek.

Deri El Sanatları Festivali için Adana’ya 13 üniversiteden T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı SOKÜM (Somut Olmayan Kültürel Miras) üyesi 17 akademisyen hocaların katılımıyla gerçekleşecek.

Çukurova Üniversitesi’nin desteğiyle ilki gerçekleştirilecek olan festivalde söyleşiler, sergiler ve atölye çalışmaları yer alacaktır. 13 Üniversiteden 17 akademisyenin katılımıyla yapılacak olan Deri El Sanatları Festivali Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Adana’da sanatseverlerle buluşacak olan festivale, Güzel Sanatlar Deri Teknolojisi Kültür Bakanlığı SOKÜM(Somut Olmayan Kültürel Miras)’den Türkiye çapında 9 usta sanatçı Soner Süleyman Gürlek, Orhan Çakıroğlu, Yavuz Saim Öztaş, İbrahim Atalar, Merve Özkoç, Adem Kayın, Murat Ateş ve Mete Ayas katılacak.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar’ın açılışını yapacağı Deri El Sanatları Festivali Kültür Müdürlüğü Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Serdar İnözü koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Festivale gazeteci-yazar ve deri sanatlarında araştırmacı S Lütfi Doğtaş da katılacak. Konuşmacılar;  Ege Ünv. Deri Müh. bölümünden Prof.Dr.Elif Eser Bayramoğlu, Gazi Ünv. Tekstil Tasarımı ve Üretimi bölümünden  Prof.Dr.Halide Sarıoğlu ve Gazi Ünv. El Sanatları Tasarımı ve Üretimi bölümünden Doç.Dr.Melda Özdemir.

Deri El Sanatları Festivali, 21-23 Ekim 2015 tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü binasında yapılacak.

 


Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER