banner6

Budak emeklilerden destek istedi

Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret ederek emeklilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, göreve seçilmeleri durumunda emeklilere yapacağı hizmetler hakkında bilgi verdi.

Budak emeklilerden destek istedi

Budak emeklilerden destek istedi

 

 

Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret ederek emeklilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, göreve seçilmeleri durumunda emeklilere yapacağı hizmetler hakkında bilgi verdi.

 

 

Halil İbrahim UĞUR

 

 

ADANA-(İLKHABER) Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret etti. Yakup Budak’ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, emeklilerin sorun ve sıkıntılarını dile getirdi.

 

EMEKLİLERİN BELEDİYEDEN İSTEKLERİ

Başkan İyiyürek ziyaret sırasında Yakup Budak’a ayrıca emeklilerin yerel yönetimlerden beklentilerini bir dosya içinde sundu. Başkan İyiyürek, emeklilerin isteklerini ise, “65 yaş ve üzeri emeklilere tanınan belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanma imkanın 60 yaşa kadar indirilmesi, kentsel dönüşümde evi olmayan emeklilere öncelik verilmesi, yaşlılara ve emeklilere sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetlerin organize edilmesi, emeklilerin öğrenim gören çocuklarına burs temini, su parasında indirim yapılması, ekmek büfelerine gelen ekmeğin çoğaltılmasını ve zamanında gelmesinin temin edilmesi.” olarak sıraladı.

 

ADANA’DA SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

Başkan İyiyürek’ten sonra emeklilere seslenen Yakup Budak ise göreve seçilmeleri durumunda Adana’yı sosyal belediyecilik ile tanıştıracaklarını söyledi. Budak, “Göreve seçildikten sonra yapacağımız tüm hizmetleri halka sorarak yapacağız. Halka sormadan ne imar düzenlemesi ne de başka bir hizmet yapacağız. Tüm bölgelere adaletli hizmet götüreceğiz.” dedi.

 

BÜYÜKLERİNE SAYGILI NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ

Konuşmasında toplumsal olaylara ve eğitim konusunu da değinen Yakup Budak, son zamanlarda toplum giderek yozlaştığını belirterek, belediye başkanı seçilmesi durumunda genç nesillerin eğitimi konusunda belediye yeni merkezler açacaklarını söyledi. Budak, “Bugün emekli olmuş anne ve babalar çektikleri maddi zorlukların yanı sıra evlatlarından güler yüz göremedikleri için mutlu olamıyorlar. Bu nedenle bizler anne ve babalarını başlarına taç eden yeni nesiller yetiştireceğiz. Bu gün çocuklar vakit buladıkları için mi yoksa düşünemedikleri için mi anne ve babalarına güler yüz göstermiyor, tatlı dille iki kelime etmiyor? Tabiki düşünemedikleri için anne ve babalarına güler yüz göstermiyor.” dedi.

 

İNSANLIK OLMADAN HİÇ BİRŞEY OLMAZ

Emeklilerin tüm beklentilerine belediye başkanı seçilmesi durumunda en kısa zamanda cevap vereceğini belirten Yakup Budak, “Yapacağımız tüm parkların içine camide yapacağız. Bu camilerde emeklilere, hanımlara ve gençlere yönelik özel merkezler olacak. 60 yaş üstü pasolarını hemen çözeceğiz ve emeklilerin yaşam kalitelerini yükselteceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER