banner6

Bulut: Yumak gibi büyüyen sorunlarına çözüm bulunmalı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yazılı bir açıklamayla kutladı.

Bulut: Yumak gibi büyüyen  sorunlarına çözüm bulunmalı

ADANA(İLKHABER)-CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında öğretmenlerin sorunlarına değindi. 460 bin işsiz öğretmenin atama beklediğine dikkat çeken Milletvekili Bulut, kimilerinin öğretmenlik hayalinden vazgeçtiğini söyledi.

Bulut, mesajında şunları söyledi:

“Geleceğin mimarı olan öğretmenler, bir insanın yetiştirilmesinin, bir toplumun gelişmesinin kilometre taşıdır.

Öğretmenlerin sorunu çözülmeden, eğitimin sorunları çözülemez. 

460 bin işsiz öğretmenin atama beklediği ülkemizde, diplomalı işsizler meslekleri dışında iş yapmak zorunda kalırken, kimisi ise öğretmenlik hayalinden vazgeçmiştir

Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, “fikri hür, vicdanı hür” nesiller yetiştiren eğitim emekçileri 24 Kasım’da sadece hatırlanmak değil, yumak gibi büyüyen sorunlarına çözüm bulunmasını istemektedir.

Ancak günümüzde, eğitim ve öğretimin temeli olan öğretmenlik mesleği, iktidarın söylemleri doğrultusunda toplumda saygın bir meslek olmaktan hızla çıkarılmaktadır. 

Eğitim emekçilerimiz, bu günü kutlayamamakta, yeryüzünün en kutsal mesleği olan öğretmenlik bugün yoksulluk, umutsuzluk gibi kavramlarla birlikte anılmaktadır.

AK Parti iktidarlarıyla birlikte çağdaş, laik eğitim sisteminden vazgeçilmiş, eğitim sistemimiz yapboz tahtasına dönüştürülmüştür.

Koşullar ne olursa olsun, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, Ulu Önderimiz Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldan ayırmadan, Cumhuriyet çocukları olarak yetiştireceğinize olan inancımız sonsuzdur.

Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi ve saygı, sevgi ve minnetle anıyor; geleceğimize yön veren değerli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER