banner6

Bulvarlar açılacak, Trafik rahatlayacak

Aldırmaz, batı-doğu, kuzey-güney akslarında açılacak yeni bulvar sayesinde Adana trafik sıkışıklığının giderileceğini açıkladı

Bulvarlar açılacak,  Trafik rahatlayacak

Aldırmaz, batı-doğu, kuzey-güney akslarında açılacak yeni bulvar sayesinde Adana trafik sıkışıklığının giderileceğini açıkladı

 

Bulvarlar açılacak,

Trafik rahatlayacak

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, batı-doğu, kuzey-güney akslarında açılacak yeni bulvarın hizmete girmesiyle, Adana trafiğinin oldukça rahatlayacağını söyledi. 

  Mithatpaşa Mahallesi'nden başlayıp tren yolunu takiple Denizli, Narlıca, Bahçelievler, Demetevler ve Fevzipaşa Mahallesi'nden geçerek otogarın yanından D-400'le kucaklaşacak 30 metre eninde, 5 kilometre uzunluğundaki yeni bulvar açma çalışmalarının hummalı şekilde sürdüğünü vurgulayan Başkan Vekili Aldırmaz, "Kentimizin çeşitli yerlerinde 'Akıllı Dokunuş Projesi' kapsamında trafiği rahatlatmak için kavşakları düzenledik, 18 köprü yaptık. Burası da çok önemli arter. Bilindiği üzere Yüreğir'den başlayan Mustafa Kemalpaşa Bulvarı, Mithatpaşa Mahallesi'ndeki tren köprüsü diye bilinen yerde son buluyor. Doğu-batı aksındaki bu önemli bulvarımızın devamını açmak da bize nasip oluyor. Çalışmalar tamamlandığında doğu-batı aksında önemli bir bulvarı halkımızın hizmetine sunmuş olacağız" dedi.

  Mithatpaşa'dan başlayıp tren yolunu takiple Fevzipaşa Mahallesi'ne kadar uzanıp Otogar'ın yanından D-400'le buluşacak olan bu yeni bulvarla ilgili kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının çok önemli bölümünün tamamlandığını anlatan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Bir iki pürüz kaldı. Onlar da çözülme aşamasında. Çok kısa sürede bu yeni bulvar hizmete girecek ve Adana trafiği oldukça rahatlayacak. Ayrıca, yeni bulvarın tamamlanmasıyla tren hattının yanına yeşil alan ve yürüyüş parkuru da yapacağız. Kaldırımlarını da düzenledikten sonra bu bulvarın muhteşemliği ortaya çıkacak" şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER