Buna rağmen mutlusunuz

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Numune Hastanesi’nde yeni öğretim yılı nedeniyle yaptığı konuşmada, bu alanda çalışanların zorluklarla karşılaştığını söyledi:

Buna rağmen mutlusunuz

Buna rağmen mutlusunuz

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılına törenle başladı.

Hastanede düzenlenen törene Vali Mustafa Büyük, Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, doktorlar, sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Hastanenin slayt ortamında tanıtımı yapılmasının ardından konuşan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, daha önce yöneticiliğini yürüttüğü hastanenin, son dönemde hızlı bir atılım yaptığını söyledi.

Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise, Adanalıların sağlık alanında hizmet almak için başka illere, yada yabancı ülkelere ihtiyaç duymayacağını söyledi.

Sağlık hizmetinin tüm Türkiye'ye eşit şatlarda verilmeye çalışıldığını vurgulayan Adana Milletvekili Ünüvar "Zorunlu hizmet kapsamında pratisyen veya uzman hekimler, belirli süreler için sadece doğuya değil, ihtiyaç olan bölgelere gönderiliyor. Ağırlıklı olarak ise, insanların fazla çalışmayı arzu etmediği, talep olmayan yerlere gönderilmek durumunda kalınıyor. Çünkü oradaki insanların da sağlık hizmetine ihtiyacı var" dedi.

Vali Mustafa Büyük de, yeni eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesini temenni ettiğini belirterek, Adana'da sağlık alanında çok önemli hizmetler yapıldığını, sağlık kuruluşlarının sadece Adana'ya değil, çevre illere de hizmetler verdiğini söyledi.

Adana'nın sağlık alanındaki başarılarının arka planında en önemli kuruluş olarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin olduğunu ifade eden Vali Büyük, "Siz sağlık çalışanlarının emekleri ve gayretleriyle, sınırlı sayıda merkezde yapılan ileri düzeydeki tedavi hizmetlerinin burada yapılması sağlanıyor. Bunlar yapılırken mutlaka önemli fedakarlıklar, zorluklar yaşanıyor. Ancak, diğer kamu hizmeti gerçekleştiren kişilere göre sağlık çalışanlarının, insana hizmet etmekten dolayı mutluluk duyduğunu biliyoruz. Bu nedenle de sizlerin şahsında tüm sağlık camiasını tebrik ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından eğitim-öğretim yılı açılışı, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarının mini konseriyle son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2