banner6

Bürücek Yaylası için destek çağrısı

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, selden zarar gören yollar için belediyelerden destek istedi.

Bürücek Yaylası için destek çağrısı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, selden zarar gören yollar için belediyelerden destek istedi.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay,  Bürücek Yaylası’nda yaşanan sel olayının ardından, yolların zarar gördüğünü ve bazı yolların hala çamur ve kum ve çakıl ile kaplı olduğunu söyledi. Yaşanan durumu anlatan Çay, “Malum olduğu gibi geçen hafta çarşamba günü öğlen saatlerinde başlayan sağanak yağış ile özellikle Bürücek başta olmak üzere Tekir'de toplam 133 tane sokakta hasar bıraktı. Özellikle Bürücek'te bazı yollarımızda bir metrenin üzerinde kum ve çakıl ile doldu. Dağlardan geldi bunlar. Aynı gün hem Pozantı Belediyesi'nin elinden olan imkanlar ile hem de Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ASKİ'ye ait greyderi ve kepçeleri ile çalışmalar yürüttük.” dedi.

ÇUKURLAR AÇILDI

 Yollarda çukurların açıldığı yönünde telefonlar aldıklarını dile getiren Çay, “Büyükşehre ait bir tane greyder vardı. Pozantı Belediyesi envanterinde kayıtlı 3 tane JCB, 1 tane de greyderimiz var eski model dolayısıyla şuan çok ciddi anlamda telefonlar alıyoruz. O yollarda ciddi çukurlar açılmış durumda. Buna yetişmemiz mümkün değil. Belediye başkanlarımızın hepsinden kepçe ve greyder talep ediyoruz. Birer hafta çalışırlarsa biz yanlarına sorumlu, görevli arkadaş veririz. Operatör arkadaşların yanına arkadaşlarımız bütün iaşeleri Pozantı Belediye Başkanlığı'na ait olmak üzere vatandaşlarımızın özellikle Çukurova'dan gelen Adana'dan gelen değerli halkımızın taleplerini karşılamakta sorun yaşamayız. Arabaları ile ilgili ciddi sorunlar yaşıyorlar.” diye konuştu.

 ÇAY DESTEK İSTEDİ

Tüm belediye başkanlarından destek isteyen Çay, “Ciddi açılmalar var. Hepinizin bildiği gibi Bürücek ve Tekir'de henüz altyapı yok. Altyapı olmadığından dolayı suyun bir kanal üzerinden tahliye edilme şansı olmadığından dolay yolların da birçoğu hala toprak durumda. Gerçi burada toprağın dışında da parke olmuş asfalt olmuş yollar da var. Fark etmemiş delik deşik etmiş durumda. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek üzere burada bulunan belediye başkanları, siyasi parti gözetmeksizin Adanalılar adına destek bekliyorum, Gönderen belediye başkanlarımıza da Adanalılar adına teşekkür etmeyi sorumluluk biliyorum ve hepinizi saygı sunuyorum.”ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42