banner6

Büyükşehir'den 23 Nisan Şenliği

Adana Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Büyükşehir'den 23 Nisan Şenliği
Büyükşehir'den 23 Nisan Şenliği

 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. 

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle 21-23 Nisan 2012 tarihleri arasında çocuk oyunu, uçurtma şenliği ve "Bin Çocuk Bin Mutluluk" temalı çocuk balosunun da yeraldığı etkinlikler düzenleneceğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Tüm çocuklarımız etkinliklerimize davetlidir" dedi.

  "23 Nisan Şenliği" etkinlikleri kapsamında 21 Nisan 2012 Cumartesi günü (yarın) saat 14.00'da Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda 'Rüya' adlı çocuk oyunu sahnelenecek. Oyun, 25 Nisan 2012 Çarşamba gününe kadar aynı saat ve aynı yerde sahnelenmeye devam edecek.

  Büyükşehir Belediyesi'nce organize edilen 'Geleneksel Uçurtma Şenliği' ise, 21 Nisan Cumartesi günü (yarın) saat 16.00'da, Merkez Park'ta gerçekleşecek. Müzik yayınının yapılacağı ve animatör gruplarının çeşitli gösteriler sergileyecekleri etkinlik kapsamında, tüm çocuklara ücretsiz uçurtma dağıtılacak. Uçurtma uçuran çocuklar arasında bir de yarışma düzenlenecek.

  Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Bin Çocuk Bin Mutluluk' temalı çocuk balosuna Adana'daki 50 okuldan, başarılı 20'şer öğrenci katılacak. 8-12 yaş grubundaki öğrencilerin katılabileceği ve Hilton Balo Salonu'nda düzenlenecek çocuk balosu, 23 Nisan Pazartesi günü saat 13.00'da başlayarak 16.00'a kadar devam edecek.  Etkinlik kapsamında, 1000 başarılı çocuk, kendileri için hazırlanan sürprizlerin de yeraldığı baloda doyasıya eğlenebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER