banner6

Büyükşehir’den sosyal belediyecilik

1 Milyon 250 Bin 995 Liralık nakdi,  203 Bin 100 adet gıda kolisi yardımı yapıldı

Büyükşehir’den sosyal belediyecilik

BAYRAM BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında 1 Milyon 250 Bin 995 Liralık nakdi, 203 Bin 100 adet gıda kolisinin ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlar faaliyet raporunda yer aldı. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu Nisan ayı içerisinde meclis üyelerine kitapçık halinde sunuldu. Kitapçığın içerisinde Adana’da bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlarda bu raporun içerisinde yer aldı.

ÖĞRENCİLERE DESTEK

Raporda yer alan bilgilere göre, 208 köyde 4 Bin 452 hanede 8 Bin 253 çocuk ve gence 8 ay boyunca 50 GB internet hizmeti verildi. Pandemi nedeniyle online eğitimler için veriler internet desteğinin yanı sıra birde bilgisayar ve tableti olmayan ihtiyaç sahibi çocuklara 320 adet tablet bilgisayar hediye edildi.

NAKDİ VE GIDA KOLİSİ YARDIMI

Yine ihtiyaç sahiplerine 2020 yılı içerisinde nakdi ve gıda kolisi şeklinde yardımlarda yapıldı. 1 Milyon 250 Bin 995 Lira 44 Kuruş’luk nakdi yardımın yapıldığı belirtilen raporda 203 Bin 100 adet gıda kolisinin de ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı bilgisi yer aldı. Dar gelirli ailelerin ihtiyaç sahibi çocuklarına ayrıca 2020 yılında 6 Bin 500 adet bayraklık kıyafet alınarak dağıtıldı.

6 MİLYON MASKE

Korona virüs salgının başladığı 2020 yılında kent genelinde 6 Milyon maske dağıtıldı. Vatandaşların hijyen konularına dikkat etmesi için de ihtiyaç sahiplerine 350 adet dezenfektan kiti ve 23 Bin 3 litre dezenfektan dağıtımı yapıldı.

DETERJAN VE ÇOCUK KİTİ

Esnaflar ve hanelerde unutulmadı. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında esnaflara ve hanelere 8 Bin 400 adet deterjan dağıtıldı. Dar gelirli aileler ve çadır kentlerdeki vatandaşlarda unutulmadı. Dar gelirli aileler ve çadır kentlerdeki vatandaşlara 935 adet çocuk kiti hediye edildi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA DESTEĞİ

Tespit edilen ihtiyaç sahiplerine 41 ton meyve ve sebze dağıtıldı. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlara 7 Bin adet süt ve devam sütü, 5 Bin adet çocuk kumanyası, 3 Bin 500 adet  kıyafet ile dezenfektan yardımlarında bulunuldu.

BİLGİLENDİRDİLER

Adana Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında Kovid -19 pandemisi nedeniyle vatandaşları salgına karşı bilgilendirmek amaçlı broşürlerde bastırdı. Toplam 15 Bin adet bastırılan Kovid -19 bilgilendirme  broşürü vatandaşlara ulaştırıldı.

BAYRAK DAĞITILDI

Pandemi nedeniyle kutlanamayan 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu vatandaşların evlerinde ve balkonlarında yaşamaları için 20 Bin adet Türk bayrağı vatandaşlara dağıtıldı. Yılbaşı nedeniyle ayrıca 1 Milyon adet takvim basılarak Adanalılara ulaşıldı.

SICAK YEMEK VE KAHVALTI YARDIMI

Salgına yakalananlarda unutulmadı. Salgına yakalanarak evlerinde karantinaya alınan ailelerde oldu. 2020 yılında Kovid -19 test sonucu pozitif çıkan 2 Bin 226 hane içerisindeki toplamda 7 Bin 919 vatandaşa günlük sıcak yemek ve kahvaltı dağıtımı gerçekleştirildi.

SAĞLIK VE KİŞİSEL BAKIM HİZMETLERİ

Köyümüzde Derman Projesi kapsamında da 2020 yılında çalışmalar yapıldı. Yapılan bu çalışmalarda faaliyet raporundaki yerini aldı. Köydeki vatandaşların sağlık sorunları, kişisel bakımları ve köy içerisinde yer alan cami, okul ve benzeri yerlerin bakımları yine bu proje kapsamında ele alındı.

ŞEKER VE TANSİYONLAR ÖLÇÜLDÜ

Köyümüzde Derman Projesi kapsamında 2020 yılında Sağlık görevlerine tarafından şeker, tansiyon ölçümü, sonda değişimi, yatalak hastaların günlük temizliği yapıldı. Karataş ve Tufanbeyli İlçelerinde toplam Bin 189 kişiye genel bakım ve sağlık hizmeti sağlandı.

TOPLU KULLANIM ALANLARI

Proje kapsamında köylerde bulunan toplu kullanım alanlarında da bakımlar yapıldı. Köylerin cami, okul, kahvehane, park-bahçe gibi yerlerin günlük bakım ve onarım, çim biçme, ağaç budama ve  ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi.

KUAFÖR HİZMETİ

Ayrıca yine Köyümüzde Derman Projesi kapsamında vatandaşlara kuaför ve kişisel bakım desteğinin de verildiği faaliyet raporu kitapçığına yerini aldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER