banner6

Can: Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı üyeleri, 25 Kasım "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Can: Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok

Aliye Sare Akçay- Selma Ataş

ADANA (İLKHABER)-AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı üyeleri, 25 Kasım "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Ak Partili kadınlar kadına yönelik şiddete tepki amacıyla parti binalarında bir araya gelen kadınlar adına basın açıklamasını Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Sevil Can yaptı.  Can, kadına yönelik şiddetin yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranış olduğuna dikkati çekti. Parti olarak kuruldukları ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attıklarını ifade eden Can, kadına karşı şiddetle topyekun mücadele kararlılıklarının artarak devam ettiğini belirtti.
 
Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammüllerinin olmadığını dile getiren Can, “Bizim medeniyetimiz; kadın, erkek, çocuk, her bir insana ve tüm yaratılmışlara muhabbeti, sevgiyi esas alan bir medeniyettir. Biz, şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, fiziksel, psikolojik her türlüsüyle mücadelede kararlıyız. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kıymetli Hanımefendi’nin de önemle vurguladıkları gibi 'kadına şiddet, insanlığa ihanettir'. AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. " dedi.


Can, bu konuda var olan çözüm önerilerine yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.
 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42