Çelik, ilk günkü aşkla yola çıktı

Ak Parti Milletvekili Adayı Süleyman Çelik, huzurun ve barışın simgesi Ak Parti ile bismillah diyerek yola çıktığını söyledi.

Çelik, ilk günkü aşkla yola çıktı

Çelik, ilk günkü aşkla yola çıktı

 

 

Mutia AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Ak Parti Milletvekili Adayı Süleyman Çelik, huzurun ve barışın simgesi Ak Parti ile bismillah diyerek yola çıktığını söyledi. Mardin’de sevilen bir kişiliğe sahip olan Çelik, bölgedeki kan davalarını barıştıran isim olarak bir çok zaman ön plana çıkmıştı.

Genç yaşından beri siyasetin içerisinde aktif olarak yer alan,”İlk gün ki aşk” sloganıyla hareket ederek, çalışmalarını sürdürüyor. Bölgedeki insanlar arasında birlik beraberlik kardeşlik duygularının yaratılması için gayret sarf eden  Çelik, “Değerli kardeşlerim bin yıldır Türk’ü, Kürdü, Arap’ı ve Süryani’siyle  barış, kardeşlik iklimi içerisinde hep birlikte ve hep bir tasta su içtik. Beraber yaşamış  medeniyetlerin beşiği olan Mardin’de  siyasetin içinden gelen bir kardeşiniz olarak, kuruluşundan  beridir Türkiye’de adete bir sesiz devrim gerçekleştiren Ak Parti hükümetlerini devam ettirmek, siz değerli hemşehrilerimizin desteğiyle  ülkemizdeki birlik ve beraberliğe, istikrar ve güven ortamına katkı  bulunmak üzere, ’Ak Yürekli’ bir nefer olarak siyasi yaşamamızdaki ilk günkü  heyecanımızla, ”Haydi Bismillah” diyerek  yola çıktık.” dedi.

Görevinin başında olduğunu kaydeden Çelik, “Gençliğimizden bu yana uzun yıllardır canla, başla sürdürdüğümüz siyasi  yaşamamızda sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki hiçbir zaman  gölgesinden çıkmadığımız, ”Halka Hizmet, Hak’ka hizmettir” şuurundan  yeni bir hizmet yolculuğumuzda  yine ve yeniden  görevimizin başındayız.  Dün neysek, bugünde öyle yola çıkarak Allah’ın izni ile evvela  dürüstlüğümüzle ardın da sadece halkımızın, milletimizin  parlak geleceğine dair  beklentilerimizin ışığında, diklenmeden ama cesaretimizle  da dik duruşumuzdan da taviz  vermeden, hakkı için halkımız için  özelde  siz Mardinli hemşehrilerimize, genelde de bölgemiz ve ülkemiz insanlarına  hizmet etmek üzere  Türkiye’de siyasi yaşamamıza adını altın harflerle yazdırmış olan saygının, sevginin, hoşgörünün, itibarın, birlik ve beraberliğin adresi olan Ak Parti’dan 26’ncı dönem Ak Parti Mardin milletvekili  adayı  olmanın onurunu yaşamaktayım.” diye konuştu.

Mardin ve Mardin sevdalılarına seslenen Çelik, “Size güvenerek çıktığımız  bu kutlu yolu seçtim. Allah sizleri ve bizleri mahcup etmesin. Ailemizin yaşam mücadelemizde de var olan yüksek ahlak ve dürüstlükten taviz vermeden, kökeni ve insanı ne olursa olsun kendisine,  ”Ben medeniyetlerin beşiği olan, hoşgörüler diyarı Mardinliyim” diyen her bireyin ortak paydası ve temsilcisi olma aşkından hareketle, her türlü sorun ve sıkıntının bir fiil muhatabı olmaktan büyük onur duymakla birlikte sorunların çözümünde alacağım keyfin heyecanını şimdiden yaşamaktayım, Allah sizlerden razı olsun. Türkiye’nin siyasi tarihinde gerek sosyal alanlarında ve gerekse ekonomik düzeyde bir çok  sorunun çözümünde önemli riskler alarak adete sesiz devrim yapan ve gerçekleştiren AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar çözüme kavuşturmuş solduğu sorunların yanında mutlaktır ki henüz çözüm bekleyen sorunlarımız vardır. Bütün bu sorunların bilinci içindeyim. Bu sorunların çözümü için mutlaka sizlerinde bizlere desteğinize ihtiyacımız vardır. Özellikle  ülkemizdeki birlik ve beraberliğin yanında istikrarlı bir ortamın oluşması büyük cesaretle  tesis etmek ve birliği, kardeşliği ve huzuru sağlamaya “Bismillah diyebileceğiz” dedi.

Çelik sözlerini şöyle sürdür; “Kına gibi burnumuza kokusunu  aldığımız kokladığımız, bu güzelim Mezopotamya topraklar üzerinde yüzyıllardır  yaşadığımız acılara, dökülen kanlara, akıttığımız gözyaşlarına, analarımızın acı dolu feryatlarına, artık son vermemiz  lazım. Ak Parti olarak eski Türkiye’nin resmiyetçi alışkanlıklarını “Ayaklarımızın altında aldığımız” ilan ettik. Bir barış iklimi ve kardeşlik ortamı tesis etmek için en cesur söylemler de en riskli adımlar da Ak Parti tarafından gerçekleştirmiştir. Bunların aksini iddia ettiğimiz de en büyük haksızlığı kendi Kürt kardeşlerimize yapmış oluruz. Geliniz hep beraber, birlikte bu münbit topraklarımızı öz  sahibi olarak ve tüm Türkiye’yle ele ele vererek dünyanın gözdesi yapalım: Bölgenin adını turizmle, yer altı kaynaklarıyla ve tarımsal kalkınmasıyla duyurmanın zamanı gelmiştir. Bu zaten  haklı olan söylem de çoktan gelmiş ve geçmiştir. Doğu ve Güneydoğu bölgemizin can damarı olan GAP Sulama Kanalları’nın Mardin  ovasına akıtacağı suyun etrafındaki bereketli   topraklarında oluşması ile hep birlikte halaylar çekerek kutlayacağız. Bölge çiftçimizin kangrenleşmiş olan enerji ve elektrik  sorunlarının çözümde önayak olmak için ”Hep birlikte Mardin” diyelim”

SÜLEYMAN ÇELİK KİMDİR ?

 Mardin’in önde gelen ailelerden birine sahip olan Süleyman Çelik 1966 yılında Kızıltepe ilçesinde  doğdu.   Lise eğitiminden sonra ticarete atılan Süleyman Çelik Mardin ve bölgenin kangrenleşmiş bir açık sorunun çözümünde yer almış ve aktif olarak çalışmış, özellikle kan davalarına büyük bir barıştırıcı yolu ile insanları bir araya getirerek barıştırmıştır.  Siyasete Anavatan Partisi’nde başlayan  Çelik, siyasi kimliği ile bölgeye birçok hizmetlere ön ayak olmuştur. 2011 yılında milletvekili seçimlerinde Ak Parti’den aday adayı olmuştur. Yarım bıraktığı eğitimini tamamlayarak İktisadi Fakültesi Uluslar Arası İlişkiler Bölümünü bitirerek  mezun oldu. Çelik, evli  5 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2