Çelik, işçilerin sorununu dinledi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik inşaat işçilerini ziyaret etti. Çelik Maşuk bölgesinde yapılan çalışmaları inceledi, inşaat işçilerin sorunlarını dinledi.

Çelik, işçilerin sorununu dinledi

Çelik, işçilerin sorununu dinledi

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik inşaat işçilerini ziyaret etti. Çelik Maşuk bölgesinde yapılan çalışmaları inceledi, inşaat işçilerin sorunlarını dinledi.

İnşaat işçileri ile tek tek sohbet eden Çelik, daha sonra inşaata çalışan tüm işçilerle bir araya geldi. İş güvenliği konusunda en fazla çalışmanın AK Parti hükümeti tarafından yapıldığını anlatan Faruk Çelik, İşçilerin sorunlarını yakından takip ettiğini belirtti.

Çocukluktan 21 yaşına kadar inşaatlarda amelelik yaptığını kaydeden Faruk Çelik, “Konu inşaat sektörü olunca çocuklukta 21 yaşına kadar inşaatlarda amelelik yapmış biri olarak karşınızdayım.  İnşaatı iyi bilen inşaatta tetanozdan son anda kurtulan bir kardeşiniz olarak sizlerle bir araya gelmiş bulunuyorum. Tabi çalışma bakanı olarak da maalesef Türkiye’de çok uzun sürede 90 yıllık bir Cumhuriyet tarihinde önemli yasal düzenlemelerin yapılmadığını bizzat Bakan olduğumda gördüm.  Yasal düzenlemelerin en çok getirildiği düzenlemelerin en fazla yapıldığı dönem bu dönem olmuştur. Mesela Türkiye’nin iş sağlığı güvenliği yoktu bu yasa olmadan çalışılıyordu. Bu yasayı çıkardık. Meslek standartları siz ne iş yapıyorsunuz diyelim ki tuğlacısınız veya cephe giydiriyorsunuz bütün bu mesleklerle ilgili 2016’nın altıncı ayına kadar meslek standartları çerçevesinde belge alacaksınız. Bizim çalışanımızın emekçimin standardının yükselmesi gerekiyor” dedi. 

Çelik daha sonra inşaat işçileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2