Çelik: Urfa AK Parti ile yatırım alıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılacak olan 80 Bin metrekarelik Selahaddin-i Eyyübi Parkı'nın temeli, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in katılımı ile gerçekleştirilen törenle atıldı.

Çelik: Urfa AK Parti ile yatırım alıyor

Çelik: Urfa AK Parti ile yatırım alıyor

 

 

 

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılacak olan 80 Bin metrekarelik Selahaddin-i Eyyübi Parkı'nın temeli, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in katılımı ile gerçekleştirilen törenle atıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından modern sosyal yaşam projesi olarak tasarlanan 80 Bin metrekarelik Selahaddin-i Eyyübi Parkın temel atma törenine; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları ve  STK Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Temel atma töreni öncesinde alana gelen Başkan Nihat Çiftçi, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Tören alanında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Nihat Çiftçi'ye mahalle sakinleri tarafından bölgede yapılan dev park için teşekkür edildi.

 

ÇELİK, SOSYAL YAŞAM MERKEZİNİN TEMELİNİ ATIYORUZ

 

Törene katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik, 80 bin metrekarelik alana kurulacak  olan parka Selahaddin-i Eyyübi adının verilmesinin anlam ve içerik bakımından önemine vurgu yaptı.

 

Parkın bölgede ve çevre mahallelere değer kattığını ve bu projeyi gerçekleştirdiği için  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi tebrik eden Faruk Çelik, "Büyükşehir Belediye Başkanımız yalnız park yapmakla kalmıyor o parkı da anlamlandıracak güzel bir ismin burada yaşatılması için bu adımları atıyor" dedi

 

ÇELİK, ŞANLIURFA AK PARTİYLE YATIRIM ALMAYA DEVAM EDECEK

 

 Şanlıurfa ya hizmet etmekten onur duyduklarını ifade eden Çelik, "Yeni dönemde Şanlıurfa ileriye götürerek  Gaziantep'i, Kayseri'yi, Konya ve Bursa'yı yakalayarak bu kentlerle rekabet edeceğiz. Şu anda sanayi bölgesinde 12 bin beş yüz kardeşimiz istihdam edilmekte. Huzur ve barış ortamı devam ettiği taktirde yüz binler Şanlıurfa da istihdam edilecek.  Şanlıurfa Ak Parti iktidarında yatırım almaya devam edecektir. Temeli attığımız bu güzel parkın açılışında da bir arada olmayı ümit ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları hep birlikte  dev parkın temel attılar.

 

 

 

KADIN VE ERKEKLER İÇİN KAPALI YÜZME HAVUZU YAPILACAK

 

Törende açılış konuşmasını yapan Başkan Nihat Çiftçi ise Selahaddin-i Eyyübi Parkı'nın Şanlıurfalılara hayırlı olmasını diledi.

 

Konuşmasının başında Selahaddin-i Eyyübi Parkı'nın sosyal bir yaşam alanı olduğunu söyleyen Başkan Çiftçi, parkın özelliklerini aktararak, "Şuanda temelini atacağımız park; Ahmet Yesevi mahallesinde olup Selahaddin-i Eyyübi ismini verdik. Parkımız 80 Bin metrekare üzerine kurulu olacaktır. 2500 Metrekarelik alanda camii yapılırken erkek ve kadınlar için ayrı ayrı yarı olimpik yüzme havuzu, yaz aylarında oluşan sıcak havadan dolayı çocuklarımız için kuru havuz yaparak burada serinleme imkanı bulacaklar. Piknik alanları, süs havuzları ve son düzenlememizle amfi alanı yapılacaktır. Mesire alanları, çocuk oyun alanları ve parkın içerisinde olması gereken bütün sosyal modernizeler ve donatılar yer alacaktır" dedi.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ, "BİZİM ŞİARIMIZ MİLLETE HİZMETTİR"

 

"Bizim şiarımız millete hizmettir" diyen Başkan Çiftçi, Şanlıurfa'nın her yerine yetişmek ve sorunları kökünden çözme odaklı çalıştıklarını söyledi.

 

Konuşmasının devamında AK Belediyelerin Anadolu'nun çehresini değiştirdiğini ifade eden Başkan Çiftçi, "Bizler hizmet insanıyız, Şanlıurfa'mızı 13 ilçemiz olarak bir değerlendiriyoruz.

Sorumluluğumuzun farkındayız ve her soruna yetişmek durumundayız, AK belediyeler Anadolu'yu çepe çevre değiştirerek istenilen güzelliğe çıkarmıştır. Allahın izniyle bizde elimizden geleni yaparak Şanlıurfalılara hizmet edeceğiz, bizim Şiarımız hizmettir. 2 yıl içerisinde Allahın izniyle Şanlıurfa'yı tozdan çamurdan tamamen kurtarmak için gece gündüz esaslı bir şekilde çalışacağız. Hizmet için her kapıyı çalarak herkese gideceğiz, Şanlıurfa'nın gelişmesi bizim için çok önemli ve Şanlıurfalıların kendi şehirlerinde mutlu olması bizim için çok önemlidir" dedi.

 

ÇİFTÇİ, PROJEYİ 300 GÜNDE TAMAMLAYACAĞIZ

 

Selahaddin-i Eyyübi Parkı çevresine yeni bir nitelik ve vizyon kazandıracağının altını çizen Başkan Çiftçi, "İnsanlarımızın bu bölgede nefes alması ve faydalanması için bu dev parkı Allahın izniyle 300 günde tamamlayarak siz hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Vizyonumuzda daha çok projelerimiz var, sizlerin destekleri ve AK Parti'yi kalbinizde yaşatmanız bizim için çok önemli AK Belediyeler olarak 1 Kasım'da Ankara da gururlu bir şekilde kaynak arayışına geçebilelim." dedi

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2