banner6

Çelikcan: İşçilerimizin Bayramı kutlu olsun

1 Mayıs'ın Emek ve Dayanışma gününün; İşçi Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 1 Mayıs, Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır

Çelikcan: İşçilerimizin Bayramı kutlu olsun
Çelikcan: İşçilerimizin Bayramı kutlu olsun

ADANA(İLKHABER) - 1 Mayıs’ın Emek ve Dayanışma gününün; İşçi Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,”1 Mayıs, Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan'ında; 1 Mayısın Türkiye’de "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir.22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.”dedi.

Toplumsal barış ve huzurun sağlanması için uzlaşma, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürünün geliştirilmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini ifade eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,”Biz ülkemizde ve bütün dünyada sosyal adalet, refah, insan onuruna yakışır bir yaşam ve hak ve özgürlükler ile yaşanılabilir bir dünya istiyoruz. Toplumsal hayatın en önemli öğelerinden olan çalışanlar özellikle işçiler alın terlerini bizlerin mutluluğu için akıtıyorlar. İşverenlerin adaletten, çalışanların sadakatten ayrılmadığı sürece ülkemizin kalkınması da toplumsal barışı da payidar olacaktır. Herkesin bayramı kutlu olsun.’’dedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42