banner6

Çelikcan: Sevgi her engeli aşar

Engellilerin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Engellilerimizin kendi kendilerini idare edecek, hiç kimseye muhtaç olmayacak yaşam koşullarının sağlanması hepimizin ortak görevi olmalıdırlar.

Çelikcan: Sevgi her engeli aşar
Çelikcan: Sevgi her engeli aşar

 

ADANA(İLKHABER) - Engellilerin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,” Engellilerimizin kendi kendilerini idare edecek, hiç kimseye muhtaç olmayacak yaşam koşullarının sağlanması hepimizin ortak görevi olmalıdırlar. Yüreğir Belediyesi olarak ‘Engelliler Koordinasyon Merkezimizi’  bir an önce hayata geçirmek için çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımız burada bir araya gelerek her türlü sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebileceklerdir. Bu sayede engelli kardeşlerimiz eve kapanmaktan kurtulup kendilerine ait bir mekânda bir araya gelecekler sosyal, kültürel aktiviteler yapabileceklerdir. Hatta mesleki eğitimler alarak kendi aile bütçelerine katkı koyabileceklerdir.”şeklinde konuştu.

İnsanların her şeyden önce beynindeki, yüreğindeki engelleri kaldırması gerektiğini belirten Yüregir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,”Asıl olan yüreklerimizin, duygularımızın ve niyetlerimizin engelli olmamasıdır. Belediyemiz olarak engelli vatandaşlarımızı ihtiyaçlarını imkânlarımız ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Tekerlekli sandalye, gıda yardımlarında bulunuyoruz. Onlarla bir araya gelip sorunlarını çözmeye çalışıyoruz.” dedi.

Göreve geldikten sonra engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını, yol kaldırım bina girişi gibi konularda engelli vatandaşlarımızı önceleyen düzenlemeler yaptıklarını belirten Başkan Çelikcan,”Sevgi ve şefkatle onlara yaklaştıklarını, onların hayata sabırla, inançla tutunuyorlar. Bizler ise onların hayatını kolaylaştırmak için elimizden ne geliyorsa yapmak zorundayız. Kim bilir belki hepimiz birer engelli adayıyız. O yüzden yürekler engelli olmasın, sevgi ile kardeşlikle her engel aşılır yeter ki birbirimize güvenelim. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Engelliler Haftasını’ tüm kalbimle kutluyorum.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER