Çelikcan’dan kırtasiye yardımı

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 142 okulda eğitim gören 3 bin 200 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Çelikcan’dan kırtasiye yardımı

Çelikcan’dan kırtasiye yardımıADANA (İHA) - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 142 okulda eğitim gören 3 bin 200 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
Vehbi Necip Savaşan İlkokulu’ndaki dağıtım töreninde katılan Başkan Çelikcan eğitime her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışarak ne kadar ihtiyaç olduğu ve tespit edilen bu ihtiyaca binanen kırtasiyelerin okullara teslim edilmeye başlandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "2015-2016 Eğitim Öğretim yılının tüm öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Umarım iyi bir eğitim öğretim dönemi geçiririz" dedi.
Eğitim yuvalarına her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini belirten Çelikcan, "Her şeyin başı eğitimdir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hayata ne kadar iyi hazırlayabilirsek geleceğimizi de o kadar iyi güvence altına almış oluruz. Çocuklarımız okullarındaki aldıkları temel eğitimlerin yanı sıra hizmete açtığımız 11 adet kültür evleri ile çocuklarımızı sosyal ve kültürel etkinliklerle tanıştırdık. Yaz aylarında ve hafta sonlarında çocuklarımıza yönelik olarak, hobi kurslarının yanı sıra eğitime destek kursları ve buralarda düzenlediğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerle boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. Böylece sokağın olumsuz koşullarından uzaklaştırıyoruz. Öğrencilerimiz günlerini daha verimli şekilde kullanıyorlar" şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2