banner6

Cengil: Erdoğan’a rekor oy çıkmalı

20. Dönem Adana Milletvekili Sıtkı Cengil yaklaşan 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla yaptığı açıklamada “Tarih boyunca hakkın ve haklının yanında olmuş bu milletin, hak ile haksızlığın, iyi ile kötünün mücadelesinde tarafsız kalamaz. Genlerindeki yapı hep hakkın ve haklının yanında olmasını sağlamıştır.” dedi.

Cengil: Erdoğan’a  rekor oy çıkmalı

Cengil: Erdoğan’a

rekor oy çıkmalı

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - 20. Dönem Adana Milletvekili Sıtkı Cengil  yaklaşan 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla yaptığı açıklamada “Tarih boyunca hakkın ve haklının yanında olmuş bu milletin, hak ile haksızlığın, iyi ile kötünün mücadelesinde tarafsız kalamaz. Genlerindeki yapı hep hakkın ve haklının yanında olmasını sağlamıştır.” dedi.

 

Bu seçimin şimdiye kadar yapılan seçimlerin en önemlisi olduğunu vurgulayan Cengil, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu millet kendi başkanını kendisi bizzat seçecektir. Bu seçim  eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında yapılacak bir tercihtir. Lider ülke yolunda olan Türkiye, ya yoluna daha hızlı, daha güçlü devam edecek ya da önüne birtakım engeller, barikatlar, tuzaklar kurularak yolu kesilecek. Eski Türkiye'nin sıkıntılarını yaşayan halkımızın kendisine çelme takılmasına müsaade etmeyeceğine olan inancımız tamdır. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ilk turda  seçilecektir. Yapılan çalışmalar, anketler ve özellikle bayram sohbetlerinde bunu açık bir şekilde gördük. Ancak sayın Başbakanın rekor bir oyla seçilmesi Türkiye'nin gücüne güç katacak, ülkemiz üzerinde hesapları olanların heveslerini kursaklarında bırakacaktır.

İslam coğrafyasının en önemli problemi dış mihrakların kirli oyunlarına hayır diyemeyen kukla yöneticilerdir. Bu manada Türkiye ele geçirilmek istenen son kaledir. Bu nedenle sayın Erdoğan'a karşı iç ve dış ittifaklar oluşturuluyor. Tarihin bu önemli dönüm noktasında her birimize önemli görevler düşmektedir. Herkesin oynadığı rol tarihe not olarak düşecektir. Yeni Türkiye'yi engellemek isteyenler gelecek nesiller tarafından hayırla yad edilmeyeceklerdir.

        Tarih boyunca hakkın ve haklının yanında olmuş bu millet, hak ile haksızlığın, iyi ile kötünün mücadelesinde tarafsız kalamaz. Genlerindeki yapı hep hakkın ve haklının yanında olmasını sağlamıştır.

     Türkiye'nin kalkınması, özgürleşmesi ve lider ülke olması için senelerdir mücadele eden şuan başka partilerde siyaset yapan dostların tarafsız kalmaları düşünülemez. Vicdanlarının sesi, sayın Erdoğan'a oy olarak sandığa yansımalıdır. Geleceğin Türkiye'sinin inşasının harcında pay sahibi olmak gelecek nesillere bırakacağımız en onurlu mirastır. İyi ile kötünün arasındaki mücadelede tarafsız kalanların hali tarihe muteber bir rol olarak geçmeyecektir.” 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER