ÇETİN: ATATÜRK DEVRİMİNİN MİLLETÇE SAVUNUCUYUZ

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ‘’10 Kasım’lar sadece anma günleri değil; Atatürk’ü daha iyi anlama, daha iyi yorumlama günleri olmalıdır” dedi.

ÇETİN: ATATÜRK DEVRİMİNİN MİLLETÇE SAVUNUCUYUZ

ADANA( İLKHABER) - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Çetin,Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür’’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacağız. O’nun ilke, devrim ve Cumhuriyeti’nin savunucusuyuz” dedi.

‘’BİZLERE AYDINLIK BİR UFUK EMANET ETTİ’’

Ulu Önder Atatürk’ün parçalama planları yapılan bir ülkeyi, gencecik bir Cumhuriyet’e kavuşturan, insanımızı hak ve özgürlükleriyle tanıştıran ve dünyanın da kabul ettiği bir lider olduğunu ifade eden Başkan Çetin, ‘’Biliyoruz ki bugün, Türkiye Cumhuriyeti benliği ve güvencesi altında yaşayan her ferdin özgürce attığı her adımda, fikri ve vicdanı hür yetiştirilen her nesilde Ata’nın sonsuz emeği vardır’’ diye konuştu. Çetin, ’’Atatürk dönemin şartlarında yapılması gerekenleri, tüm yoksunluk ve imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla yerine getirmiş, bizlere geniş, aydınlık bir ufuk emanet etmiştir’’ dedi.

ÇETİN: MÜCADELEMİZ ASLA BİTMEYECEK

Atatürk’ün bıraktığı mirası korumak ve Atatürk’ü anmayı sadece 10 Kasım ile sınırlandırmamak gerektiğinin altını çizen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, mesajında şu görüşlere yer verdi: Atatürk’ün ileri görüşlülüğü ile ortaya koyduğu devrimler bugünün şartlarında daha iyi anlaşılmaktadır. Türk milleti birlik ve beraberliğini koruduğu müddetçe ülkemizin bölünmez bütünlüğü bozulmayacaktır. Bugün bizlere düşen görev; kazanımlarımızı koruyarak, çağdaşlıktan, laiklikten, özgürlüklerimizden asla bir adım bile geriye düşmeyerek aldığımız emaneti daha ileri boyutlara taşımaktır. Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, çağdaşlığa gönül vermiş bizlerin Ata’mızın bıraktığı eşsiz armağanı korumak ve kollamak adına verdiği mücadele asla bitmeyecek ve bitirilmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2