banner6

Çetin: Taziye evi yapın adtınızı yaşatalım

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hayırseverlere “Siz taziye evi yaptırın, biz de sizin adınızı sonsuza dek yaşatalım” diye çağrı yaptı.

Çetin: Taziye evi yapın adtınızı yaşatalım

ADANA (İHA) - 30 Mart seçimlerinden önce köylere taziye evi yapılacağı yönünde vaatte bulunan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, halkın çok önem verdiği bu konuyu meclis gündemine de aldırarak somut bir adım attı. “Hemen her mahallede ve büyük köylerde birer taziye evi olmasından yanayım” diyen Başkan Çetin, Çukurova ilçesinin en az sekiz büyük mahallesinde birer taziye evi yeri belirlenmesi için meclise bir sunum yaptı. Öneriye bütün meclis üyeleri olumlu yaklaştı ve taziye evlerinin yapılacağı yerlerin belirlenmesi konusu ilgili komisyonlara  oybirliğiyle havale edildi.

  HAYIR YAPMAK İSTEYEN GELSİN
  CHP’li üye Mehmet Yıleri’nin “Türkiye’nin birçok yerinde çok güzel taziye evleri yapılmış, örnek alınabilir” biçimindeki konuşmasının ardından hayırseverlere seslenen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, şunları söyledi:
 "Buradan bu vesileyle vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Taziye evi yapılması konusunda halkımızın büyük bir beklentisi var. Hayırlı bir iş için adım atmak isteyen varsa bize başvursun. Biz yerleri belirleyeceğiz, sizler de buralara taziye evi yaptırın, biz de sizin adınızı sonsuza dek yaşatalım."
  Çukurova Belediye Meclisi’nde daha önce gündem dışı söz alan MHP’li üye İsmail Hakkı Gözübatık, cenazesi olan ailelere belediye tarafından çadır, sandalye ve masa gönderilmesinin insani bir görev olduğunu ancak yaz sıcağı ile kış soğuğu düşünüldüğünde bu yöntemin çağdaş bir çözüm olamayacağını vurgulamıştı. MHP’li üye Gözübatık, CHP’li Başkan Soner Çetin’i kastederek “Üç aylık hizmeti karşısında başkanımızın tarih yazacağından eminim. Taziye evleri  de önemli bir hizmet olacak” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER