Çetin’den bir ilk daha

Çukurova Belediye Başkanı görme engelliler için hazırlanan fitnes salonu ile kütüphaneyi hizmete açtı

Çetin’den bir ilk daha

Çetin’den bir ilk daha

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adana’da Çukurova İlçe Belediyesi tarafından görme engellilere yönelik olarak Çok Amaçlı Eğitim Tesisi ile Fitnes Salonu ve Kütüphanesi hizmete sokuldu. Tesiste hem spor yapma hem de görme engelliler için okuma olanağı sağlanırken Başkan Soner Çetin, “Türkiye’ye örnek olacak entegre bir tesis yapıyoruz. Biz ilk’lerin belediyesiyiz” diye konuştu.

 

İLK VE TEK ENGELLİ KÜTÜPHANESİ

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in talimatı üzerine hizmete açılan Görme Engelliler Çok Amaçlı Eğitim Tesisi ve Kütüphanesi engelli vatandaşların tavsiye ve önerileri de dikkate alınarak hazırlandı ve Güzelyalı Mahallesi’nde hizmete sokuldu. Tesisin bir bölümünde hem basketbol oynanacak bir saha bulunuyor hem de bitişiğinde özel bir kütüphane yer alıyor. Kütüphanedeki kitapların tümü altı noktalı özel Braille Alfabesi ile hazırlandı.

 

NASUH MAHRUKİ DE TÖRENDEYDİ

 

CHP Adana İl Başkanı Gökhan Yağ ile CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen ve CHP Adana milletvekili adayı Burhanettin Bulut’un da yer aldığı açılışa dünyaca ünlü sporcu Nasuh Mahruki, Boehringer Ingelheim Türkiye Müdür Yardımcısı Ayşe Tanbaz ve Boehringer Ingelheim Finans Direktörü Arjen Vanderhoyden de katıldı. Açılış töreninde konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,  projeye büyük katkıları olan Genç Engelliler Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan’a teşekkür ederek “Bugün Adana’da yine bir ilki gerçekleştirmenin ve engelli kardeşlerimizi kütüphaneleriyle buluşturmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Kütüphanemizde çeşitli romanlar ve öyküler var. Görme engelli kardeşlerimizi buraya bekliyoruz” dedi. Engellilerin Adana’da özlemini çektiği Engelliler Özel Fitness Salonunu da aynı gün hizmete açan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Engelli kardeşlerimiz için çok yararlı bir yer daha. Sizin için ne yapsak az’’ diye konuştu.

 

KILIÇDAROĞLU AÇILIŞLARA GELİYOR

 

Adana’da ve Türkiye’de ilke imza atılan birçok projede adımız var ve bu bizim gururumuz’’ diyen Çetin, 3 Ekim 2015 Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı ve Atiye konserinin verileceği muhteşem bir törenle bölgenin ilk ve tek Jurassic Park’ının açılışını yapacaklarını söyledi. Engellilerin her zaman yanında olduklarının altını bir kez daha çizen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Aynı gün yine engelli yurttaşlarımız için yaptırdığımız Adana’nın ilk ve tek engelli havuzu olma özelliğini taşıyacak havuzumu da hizmete açıyoruz. Çukurova ve Adana için, vatandaşa hizmet aşkıyla çalışıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2