banner6

ÇGC, hatıra ormanı için harekete geçiyor

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’ı ziyaret ederek, ÇGC Hatıra Ormanı ve sosyal tesislerin ağaçlandırılması konularında görüş alışverişinde bulundu.

ÇGC, hatıra ormanı için harekete geçiyor

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’ı ziyaret ederek, ÇGC Hatıra Ormanı ve sosyal tesislerin ağaçlandırılması konularında görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Esendemir’in ziyaretine Başkan Vekili Mustafa Özke, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer ve Mali Sekreter Murat Yonat da katıldı.

Orman Bölge Müdürü Yılmaz, hatıra ormanı yapılması ve düzenlenmesi konusunda bazı önemli prosedürlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, “Orman Bakanlığı tarafından belirlenen prosedürleri yerine getirenlere müdürlük olarak gerekli kolaylığı sağlıyoruz. Ayrıca 11 Kasım’da Kozan’da yapacağımız milli ağaçlandırma seferberliğine tüm basın mensuplarımızı davet ediyor ve fidan dikmeye çağırıyoruz” dedi. Yılmaz, Orman Bakanlığı’nın Türkiye’nin en disiplinli kurumları arasında saygın bir yeri olduğunu belirterek, Kozan bölgesindeki yangınlara Türkiye’nin dört bir yanından gelen yangın söndürme personellerinin bunun bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir de başta Kozan ve Pozantı yangınları olmak üzere bölgemizdeki yangınların söndürülmesi konusunda cansiperane çalışan orman müdürlüğü görevlilerine teşekkür etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER