banner6

ÇGC'den Erdoğan'a tepki

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP 4. İstanbul İl Kongresi'nde basına yönelik sarfettiği sözleri tepki ile karşıladı.

ÇGC'den Erdoğan'a tepki
ÇGC’den Erdoğan’a tepki

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın  AKP 4. İstanbul İl Kongresi’nde basına yönelik sarfettiği sözleri tepki ile karşıladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin İstanbul İl Kongresi’nde, basına yönelik olarak sarfettiği “Akbabalar, siz kimsiniz? Siz daha düne kadar birilerinin karşısında hazır ola geçip selam çakıp öyle köşe yazısı yazıyordunuz. Bunları tasmalarından biz kurtardık. Ama bunların  tasması dün ulusaldı, bugün uluslar arası tasmaları boyunlarına taktılar’'sözlerine gazeteciler tepki gisterdi.    ÇGC Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan ÇGC Başkanı Cafer  Esendemir,    “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından basın mensuplarına yönelik sarfedilen sözler çok yanlış, ağır ve bir başbakana yakışmayan cümlelerdir” dedi.

Bir başbakanın kendi vatandaşlarına, özellikle de basın mensuplarına  yönelik bu tür ifadeler kullanmasını manidar karşıladıklarını belirten Esendemir,   “Türkiye bir hukuk devletidir. Ortada bir kasıt ve suç var ise ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulur ve dava açılır. Tüm meslektaşlarımızı kapsayacak şekilde kullanılan yanlış ifadeler bizleri derin üzüntüye sevketmiştir.

Basın meslek örgütü olarak zaman zaman meslektaşlarımızı etik davranmaları konusunda uyaran bizler, Başbakanımız’dan da uygun davranış bekliyoruz. Başbakanımızı, kelimeleri kullanırken daha dikkatli ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Basın mensuplarını bugüne kadar kimse tasmalamadı, bundan sonra da tasmalayamayacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER