banner6

CHP ilçe ziyaretlerine  Kozan ile devam etti

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin ilçe ziyaretleri devam ediyor.

CHP ilçe ziyaretlerine   Kozan ile devam etti

ADANA(İLKHABER)-Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin ilçe ziyaretleri devam ediyor. İl yöneticileri, kadın ve gençlik kollarından oluşan kalabalık bir heyetle Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu ve Kozan örgütünü ilçe binasında ziyaret eden Çelebi, partililerin de yoğun ilgi gösterdiği toplantıda yöneticilere ve üyelere hitap etti. Önümüzdeki dönemde yapılacak parti çalışmaları, sandık çevresi örgütlenme modeli, eğitim faaliyetleri, raporlama, örgütler arası uyum gibi konularda parti örgütlerine düşen görevleri sıralayan İl Başkanı Çelebi, toplantının devamında partililerle karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Katılımcıların başta işsizlik sorunu olmak üzere, yaşadıkları sıkıntıları ve ilçe halkının taleplerini dile getirmesinin ardından söz alan CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi şu değerlendirmelerde bulundu;

DÜKKANLAR KEPENK KAPATIYOR

 ’’İşsizlik olağanüstü boyutlara ulaştı. Dükkanlar tek tek kepenk kapatıyor, açık olanlar da adeta borç batağında. Bu gidişatla önümüzdeki dönemde işsizliğin daha fazla artacağını söylemek için alim olmaya gerek yok. Ortada büyük bir sorun var,  fakat çözüm üreten bir iktidara sahip değiliz. Bırakın çözüm üretmeyi sorunu kabul eden bir iktidara bile sahip değiliz. Erdoğan kapanan dükkan yok demişti; partimizin soru önergesi üzerine 2020 yılında 99 bin dükkan ve 40 bin üzerinde şirketin kapandığını bizzat Bakanlık yazılı olarak açıkladı. TÜİK’e göre enflasyon %14, Oysa çarşıda, pazarda, ödenen faturada gerçek enflasyon %40-%50 civarında, bunu sokağa çıkan, alışveriş yapan ve kendi parasını harcayan her vatandaş bilir.”

AKP BAŞINI KUMA GÖMMÜŞ DURUMDA

DİSK-AR’ın son araştırmasına göre ülkede geniş tanımlı işsizlik oranının yüzde 30 ‘a dayandığını belirten  Çelebi, “10 milyondan fazla yurttaşımız işsiz ve bunların 1 milyondan fazlası umudunu kestiğini ifade ediyor” dedi.

Yapılacak olan ilk seçimlerde milletin iktidara muhalefet görevini yükleyeceğini belirten Çelebi,  “Bugün halkın sorunlarını görmezden gelen, garibanın çığlığına sağır olan, tozpembe Türkiye tabloları çizen AK Parti; seçimlerden sonra bambaşka bir kimliğe bürünecek, gözleri açılacak, kulakları duyacak, bugün söylediklerinin tersini söylemeye başlayacaklar. Umuyoruz ki iktidar olarak sağlayamadıkları faydayı, muhalefet olarak sağlarlar. Biz CHP olarak eleştiriden gocunmayız, farklı fikirlere saygı duyarız, önerilere değer veririz. Demokrasinin gereği budur, bu ülkede demokrasiyi yaşatacağız ve güçlendireceğiz” diye konuştu. 

CHP’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARET

İlçe binasındaki toplantının ardından Kozan sokaklarında vatandaşların sorunlarını dinleyen Çelebi, ardından CHP Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu ile birlikte, İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı’yı ilçe binasında ziyaret etti. Gündeme ilişkin karşılıklı fikir alış verişinin yapıldığı sohbeti değerlendiren Çelebi, ‘’Arkadaşlarımız ile birlikte ittifak ortağımız İYİ partiyi ziyaret ettik. Samimi bir sohbetimiz oldu, sayın ilçe başkanına misafirperverliği için teşekkür ediyoruz. Ülkemiz adına benzer endişeleri taşıyoruz. Hiçbir muhalif görüşe tahammülü olmayan ve sürekli bir ayrıştırma politikası izleyen bu anlayışa inat, biz toplumsal muhalefeti örgütleyeceğiz ve bir arada duracağız. Ülkemizin ortak çıkarları doğrultusunda, Cumhuriyet değerlerimize ve Atatürk ilkelerine bağlı kalarak artan bir kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz.’’ dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER