banner6

CHP’den ek gösterge açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak memurların 3600 ek gösterge hakkı ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Bu açıklamalardan biri de Adana’da gerçekleşti.

CHP’den ek gösterge açıklaması

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak memurların 3600 ek gösterge hakkı ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Bu açıklamalardan biri de Adana’da gerçekleşti.

CHP Adana İl Başkanlığı üyeleri aralarında CHP Milletvekillerinin de bulunduğu kalabalık bir grupla Adana Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan Heykelli Park içerisinde bir araya geldi. Saat 12:00’da yakıcı güneşin altında gerçekleştirilen ek gösterge açıklamasını CHP İl Başkan Yardımcısı Kemal Toros okudu.

 Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurun sesi olmak için toplandıklarını söyleyen Toros, “Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor.” dedi.

Seçim vaatlerine rağmen aradan 39 ay geçmesine karşın konuyla ilgili hiçbir düzenlemenin yapılmadığını savunan Toros, “Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. 3600 Ek gösterge”,çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor. Memurlar geçinemiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor.” ifadelerini kullandı.  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER