banner6

CHP’den hakaret tepkisi

Bir organize suç örgütü liderinin Cumhuriyet Halka Partisi ( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Adana İl Örgütü bir açıklama yaparak protesto etti.

CHP’den hakaret tepkisi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Bir organize suç örgütü liderinin Cumhuriyet Halka Partisi ( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Adana İl Örgütü bir açıklama yaparak protesto etti.

CHP’lilerin protesto açıklaması İl Başkanlığı önünde gerçekleşti. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve CHP’li meclis üyeleri ile ilçe başkanlarının da hazır bulunduğu protesto açıklamasını CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi okudu. Çelebi,  Atatürk’ün koltuğunda oturan CHP’nin genel başkanını tehdit etmenin, öncelikle CHP’nin kurduğu Cumhuriyeti ve demokrasiyi tehdit etmek anlamına geldiğini söyledi.

Genel Başkanlarını tehdit etmenin kimsenin haddi olmadığını belirten, “Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda yürüyen Cumhuriyet değerlerini özümsemiş, hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarca seçmenimizi ve yurttaşımızı tehdit etmektir. Genel Başkanımızı tehdit etmek kimsenin haddi değildir. Hele hele suç örgütü elebaşı bu zatın hiç cüreti değildir. Bu cesareti kimlerden aldığı görülmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı da, milletvekilleri de, belediye başkanları da, il ve ilçe başkanları da,  kadın ve gençlik kolları da CHP’nin üyeleri de bu tür tehditlere boyun eğmez, pabuç bırakmaz.” dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu sürecin her anının takipçisi olacaklarını dile getiren Çelebi, “Karşınızda emperyalizme diz çöktüren Mustafa Kemal Atatürk’ün, bağımsızlık ve özgürlük için canlarını feda eden şehitlerin mücadelesiyle, azmiyle evlatları, torunları var. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu sürecin her anının takipçisi olacağız.  Cumhuriyet düşmanlarına meydanı asla bırakmayacağız.  100. yılında Cumhuriyetimizi gerçek demokrasiyle taçlandırıp, ülkemizi güçlendirilmiş parlamenter demokratik rejime geçirerek, çağdaş, hukuk devletini yeniden inşa edeceğiz. Son söz olarak bu zevata gerektiğinde kendilerinin anladığı dilden de konuşabileceğimizi duyuruyoruz” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER