banner6

CHP’li kadınlar Aladağ’da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları başkanları, CHP Aladağ İlçe Başkanı Zekeriya Erkan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri , 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği Aladağ’daki yurt yangınının üçüncü yıldönümünde, yıkılan yurt binasının olduğu yere karanfil bırakıp, dualar okuyarak yitirilen canları andılar.

CHP’li kadınlar Aladağ’da

ADANA (İLKHABER)– Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları başkanları, CHP Aladağ İlçe Başkanı Zekeriya Erkan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri , 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği Aladağ’daki yurt yangınının üçüncü yıldönümünde, yıkılan yurt binasının olduğu yere karanfil bırakıp, dualar okuyarak yitirilen canları andılar. İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz, “Aladağ’ı unutmayacağız, unutturmayacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza her zaman sahip çıkacağız” dedi.

Katılımcılar okunan duaların ardından “Bu yangın sönmez. Yurt yangını cinayettir. Başka canlar yanmasın. Aladağ'ı unutma, unutmayacağız” yazılı pankart açtılar.

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz yangının bir kaza değil, ihmaller zinciri sonrası meydana gelen bir cinayet olduğunu vurguladı.

Aladağ’daki yurt yangınından ders alınması ve bu tür faciaların bir daha yaşanmaması için yetkililere çağrıda bulunan Yasemin Yılmaz, CHP’li belediyelerin eğitim sisteminin en büyük sorunlarından biri olan yurt eksikliğini gidermek için ihtiyaç olan bölgelere yurt yapacağını aktardı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER