banner6

CHP’ye katılanlara rozetlerini Kılıçdaroğlu taktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim siyaset anlayışımız, hiç kimsenin kimliğini siyaset konusu yapmayız. İkincisi hiç kimsenin inancını siyaset konusu yapmayız, herkesin inancına saygı gösteririz” dedi.

CHP’ye katılanlara rozetlerini Kılıçdaroğlu taktı

 Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim siyaset anlayışımız, hiç kimsenin kimliğini siyaset konusu yapmayız. İkincisi hiç kimsenin inancını siyaset konusu yapmayız, herkesin inancına saygı gösteririz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partiye katılanlara rozetlerini taktı. Adana’ya gelerek bir dizi etkinliğe katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kentteki akşam saatlerinde ki son programı üye katılım programı oldu.

 PARTİYE KATILANLARA TEŞEKKÜR

CHP Adana İl Başkanlığının bir otelde düzenlediği üye katılım programına Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, partiye katılanlara teşekkür etti. Türkiye'nin yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu,  bu ihtiyacın Türkiye'de yönetimin sağlıklı olmamasından kaynaklandığını belirtti. Fakirin, yoksulun, işsizin hakkını korumak zorunda olduklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Haksızlığa uğrayanın hakkını teslim etmek zorundayız. Siyaset zenginleşme, köşeyi dönme aracı olmaktan çıkarılmalı. Yeni katıldınız, hepinize teşekkür ederim” dedi.

SİYASETİMİZ ELEŞTİRİ KONUSU OLAMAZ

Siyasetlerinin kimsenin eleştiri konusu olamayacağına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bizim siyaset anlayışımız, hiç kimsenin kimliğini siyaset konusu yapmayız. İkincisi hiç kimsenin inancını siyaset konusu yapmayız, herkesin inancına saygı gösteririz. Yaşam tarzı konusunda da biz siyaset yapmayız. Bizim siyaset anlayışımız, bir çocuk yatağa aç giriyorsa, biz o gece rahat uyumayız. O çocuğun karnını doyması lazım. Bir evde bir işsiz varsa o evde huzur olmaz." diye konuştu.

İNSANİ BİR PENCEREDEN TOPLUMA BAKMAK ZORUNDAYIZ

Türkiye'nin zengin, imkanları çok olan bir ülke olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Fakat nasıl oluyor da hala 21. yüzyılın Türkiye'sinde yüz binlerce kişi pazar artıklarından ya da çöp konteynerinden besleniyor? Bir eksiğimiz, yanlışımız var. Onun bize oy verip vermediğine bakmaksızın onun sorununu çözmek zorundayız. Yani daha geniş bir pencereden daha insani bir pencereden topluma bakmak zorundayız. Cumhuriyet Halk Parti'li olmanın kendine göre özel bir ağırlığı ve sorumluluğu vardır. Cumhuriyet Halk Partili olmanın bir maliyeti vardır. Cumhuriyet Halk Parti'li olan kişi en fazla fedakarlıkta bulunan kişidir." şeklinde konuştu.

GENİŞ KİTLELERE ANLATMALIYIZ

Yeni üyelerden partinin programını, düşüncelerini geniş kitlelere anlatmasını isteyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bizim ailemiz güzel bir aile. Eksiğimiz, yanlışımız var mı, var olabilir. Her insanın hatası, kusuru olabilir. Ama biz eksikliklerimiz hatırlatıldığı zaman onu düzeltmeye, hatamız olduğu zaman düzeltmeye çalışırız.”

ROSETLERİ TAKTI

 Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, partiye katılanlara rozetlerini taktı. CHP lideri,  Türkmen dernekleri yöneticileriyle basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, daha sonra Sarıçam ve Yüreğir ilçesi mahalle muhtarlarıyla basına kapalı görüşmeler yaptı.

AFİŞ AÇANLARIN YANINA GİTTİ

Öte yandan Milliyetçi Demokratlar Derneği üyeleri ve yönetimi Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiklerini belirten afiş açtı. Kılıçdaroğlu’nun katıldığı toplantılara giderek dışarıda bekleyen Öte yandan Milliyetçi Demokratlar Derneği üyeleri ve yönetimi açtıkları afişte,”Kuvayi Ruh. SN. Kılıçdaroğu Yanındayız Milliyetçi Demokratlar Derneği” ifadelerine yer verdi.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Toplantıdan çıkan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet afişi açan kişilerin yanına giderek bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu, hatıra fotoğrafı çektirmesinin  Milliyetçi Demokratlar Derneği üyeleri ve yönetiminin yanından ayrıldı.

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER