banner6

CHP'ye MHP'den taze kan

Yüreğirli ülkücülerden CHP'ye katılım gerçekleşti. Büyük ilgi nedeniyle, katılımcılar binaya sığmayınca tören damda yapıldı

CHP'ye MHP'den taze kan

 ADANA(İLKHABER)-MHP'li eski Yüreğir Belediye Başkanı Ahmet Ünal'ın kısa süre önce Yüreğir’de CHP adayı Orhan Bayram'ı destekleyeceğini açıklamasından sonra bu kez de , MHP’li bir grup ülkücü CHP saflarına katıldı. Yüreğirli ülkücüler, 30 Mart’ta yapılacak Belediye Başkanlığı seçimlerinde Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram’ın yanında yer alacaklarını ilan etti. Orhan Bayram ve Örgütten sorumlu Başkan Yardımcısı Muhammet Tüzer ve İlçe Sekreteri Cem Kayhan tarafından törenle rozetleri takılan ülkücüler; “30 Mart’ı AKP’den kurtulmak için bir dönüm noktası olarak görüyoruz. AKP’yi devirebilecek tek parti de CHP’dir. Bu nedenle CHP çatısı altında, Yüreğir’in öz çocuğu olan Orhan Bayram’ı destekleme kararı aldık” dedi. 

Ülkücülerin katılımı nedeniyle düzenlenen törene gösterilen büyük ilgi nedeniyle, CHP Yüreğir ilçe binasına sığmayan topluluk dama çıkmak zorunda kaldı. Burada yapılan törende, CHP’ye katılan ülkücüler adına konuşan Adem Yılmaz, CHP ve Orhan Bayram’ı destekleme gerekçelerini şöyle açıkladı:

Yıllardır MHP çatısı altında ülkücüler olarak hiçbir menfaat gözetmeden hizmet verdik. Ancak, yaşadığımız günler AKP’nin zulüm iktidarından kurtulmanın yolunun, önce yerel yönetimleri kazanmaktan geçtiğini gösteriyor. AKP’yi devirecek gücün de birleşmek olduğunu, bunun adresinin ise CHP olduğu gerçeğinden hareketle, yerel seçimlerde CHP’yi ve Yüreğir’in öz çocuğu Orhan Bayram’ı destekleme kararı aldık. Yüreğir’de Orhan Bayram için elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye söz veriyoruz. ” 

AKP’DEN KURTULMA FIRSATI

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram ise yaptığı konuşmada, Yüreğir’de yaşayan herkesin Mahmut Çelikcan yönetiminin yıllardır Yüreğir’i iyi yönetmediğini gördüğünü ve aradıkları “kurtuluş fırsatının” şimdi ortaya çıktığını söyledi. Hangi partiden olursa olsunlar, tüm Yüreğirlileri CHP’yi desteklemeleri çağrısında bulunan Orhan Bayram; “Yerel seçimler genel seçimlere benzemez. Bu seçimlerde yaşadığımız ilçenin, mahallenin geleceği, çocuklarımızın geleceği için oy kullanacağız. Yıllardır sizin sorunlarınızla ilgilenmeyen, mahallenizde sokağınızda hiç görmediğiniz kişilerden kurtulmak, kendi içinizden birisini göreve getirmek için fırsat ayağınıza geldi. Gelin, daha önce hangi partiye oy vermiş olursanız olun bu seçimlerde CHP’yi,  Orhan Bayram’ı destekleyin. Aramıza katılan ülkücü kardeşlerimiz gibi, gerek MHP’den gerek AKP’den gelecek tüm kardeşlerimizi kucaklamaya, bağrımıza basmaya hazırız.” dedi. 

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

CHP Yüreğir Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Muhammet Tüzer de partilerine katılanla teşekkür ederek, “ AKP iktidarına son vermek için birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu şu günlerde aramızda olmanız ve partimize güç ve destek vermeniz bizleri mutlu ediyor.” dedi

19 BİN Mİ KAPANIR, 61 BİN Mİ?

Katılımcı ülkücülere rozetlerini takan CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, son yerel seçim sonuçlarına göre AKP ile MHP arasında 61 bin, AKP ile CHP arasında ise sadece 19 bin oy olduğunu hatırlatarak; “. 19 bin fark mı kapanır, 61 bin mi? Zaten son anketler bu farkın da kapanmakta olduğunu gösteriyor Bu seçim CHP ile AKP arasında olacaktır. Bu nedenle tüm Yüreğirlileri CHP’yi desteklemeye çağırıyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42