CİDDİ BİR SENDİKAYIZ

Türk eğitim Sen Adana 3 nolu Şube Başkanı Rıfat Çelik, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi temsilcileriyle tanışma toplantısında ilkelerini anlattı

CİDDİ BİR SENDİKAYIZ

ADANA (İLKHABER) Türk Eğitim Sen Adana Çukurova Üniversitesi 3 Nolu Şubesine bağlı Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi temsilcileri üyelerine kendilerini tanıtma amacıyla Türk Eğitim Sen Adana ÇÜ. Üniversitesi Adana Şube Başkanı Rıfat  Çelik öncülünde Kolcuoğlu Resturant’ta bir araya gelerek istişare toplantısı yaptılar.

Türk Eğitim Sen Adana 2 nolu şube Başkanı Kamil Köse ve Türk Büro sen Adana Şube Başkanı Turhan Topalhan’ın da katıldığı istişare toplantısında konuşan Türk Eğitim Sen Adana 3 nolu Şube Başkanı Rıfat Çelik,Türk Eğitim Sen’in kurulduğundan buyana hiçbir siyasi hareketin arkasında durmamış hep bağımsız olduğunu ifade ederek, ciddi bir sendikacılık sergilediklerini söyledi.

Çalışan Memurlara yapılan haksızlığın karşısında dimdik durduklarını ifade eden Çelik, hiçbir zaman geri adım atmadıklarını söyledi. Rıfat Çelik sözlerini şöyle sürdürdü;Biz bu Ülkenin entektüel kesimiyiz.Biz göbeğimizden bu ülkeye bağlıyız.Eğer Ülkemizde bir haksızlık bir hukuksuzluk varise Sendika olarak bunun mücadelesini vermeliyiz.Sarı Sendikalar gibi kimseye baskı yapmadan çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz. Siyasilerin derdi oy Bizim derdimiz çocuklarımızın geleceğidir’’dedi.

BİZ KENDİSİNİ PAZARLAYAN BİR SENDİKA OLMAYACAĞIZ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in, sendikacılığın milli takımı olma unvanına layık bir sendika olduğunu söyleyen Çelik, “Biz yola çıkarken, Türkiye sevdamız ekmek için kavga diye yola çıktık ve her platformda çalışanların haklarını savunduk. Her platformda eğitim çalışanlarının haklarını savunmaya devam edeceğiz ve hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde kendisini pazarlayan ve kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını, sadece iktidar yandaşları olma düşüncesiyle, onların emir ve talimatlarıyla bu sözleşmelere oturan bir sendika hiçbir yerde yetkili olmamıştır. Bu ülkenin bize, bizim de bu ülkeye ihtiyacımız var. Milli refleksleri ortaya koyan, ekonomik ve sosyal haklar yönünde kamu çalışanlarını en iyi şekilde ifade eden ve onların düşüncelerini, fikirlerini ve taleplerini dile getiren ve bunun mücadelesini veren bir sendikayız” ifadelerini kullandı.

a3Sendikacılıkta çığır açtıklarını ve tarih yazdıklarını belirten Çelik“Biz sendikacılık yapıyoruz. Sendikacılıkta da çığır açtığımızı, tarih yazdığımızı övünerek söylüyorum. Hiç kimseyi kendimizin arkasında görerek değil, biz doğruları söyleyerek sendikacılık yapıyoruz. Bizim ilkemiz, önce ülkemiz dediğimiz için sendikacılık yapıyoruz. Ülke menfaatleriyle, şahsi menfaatlerimiz karşılaştığı zaman, şahsi menfaatlerimizi terk ederek ülkemiz için, sendikamız için mücadele ediyoruz. Onun için bu başarıyı kazandık” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardındanAdana Bilim  ve teknoloji Üniversitesi temsilcileri Baş temsilciliğine  Abdurahman Yılmaz, Hacı Mahmut Kabaklı, Numan Arıkan,Oral Altıparmak ve Murat Bilhan Ölçüler Adana Bilim ve teknoloji Üniversitesi çalışanlarına tanıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2