banner6

Çiftçiler yarıştı, Adana tanıtıldı

TRT Anadolu Televizyonu'nun Adana'dan canlı yayınladığı "Çiftçiler Yarışıyor-Harman Yeri" programına konuk olan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Çukurova, her zaman Türkiye tarımının kalbi olmuştur" dedi.

Çiftçiler yarıştı, Adana tanıtıldı
Çiftçiler yarıştı, Adana tanıtıldı

 

  ADANA (İHA) - TRT Anadolu Televizyonu'nun Adana'dan canlı yayınladığı "Çiftçiler Yarışıyor-Harman Yeri" programına konuk olan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Çukurova, her zaman Türkiye tarımının kalbi olmuştur" dedi. 

  Yapım Koordinatörlüğünü Kenan Macit, Yönetmenliğini Tamer Kay'ın üstlendiği, Mehmet Çepiç ile Nuray Öcalan'ın sunduğu programın çekimleri Yüreğir İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi'nde gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Tarım İl Müdürü Hamit Aygül'ün de katıldığı "Çitfçiler Yarışıyor-Harman Yeri" programında Adanalı iki aile kıyasıya yarıştı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, yarışan ailelere birer altın hediye etti.

  Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile Halk Oyunları ekibinin renk kattığı programda konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova'nın, her zaman Türkiye tarımının kalbi olduğunu vurguladı. Aldırmaz, Çukurova'da; pamuğun yanısıra, karpuz, narenciye, elma, zeytin, nar, mısır, buğday ve ayçiçeği gibi çok kaliteli ürünlerin de yetiştirildiğini söyledi.

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Adana tarımı ile ilgili bilgiler verirken, "Çiftçiler Yarışıyor-Harman Yeri" programının sunucusu Mehmet Çepiç, 3 saat süren canlı yayın için verdiği katkılar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER