banner6

Çocuk işçiliği ile mücadele

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa istinaden “Çocuk Hakları Alt Komisyonu” doğrultusunda çocuk işçiliği ile mücadele, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı Vali Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Çocuk işçiliği ile mücadele

ADANA (İLKHABER) - 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa istinaden “Çocuk Hakları Alt Komisyonu” doğrultusunda çocuk işçiliği ile mücadele, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı Vali Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonundaki toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Zafer Öz, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Gazi Demir, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile ilgili diğer yetkililer katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş toplantıda yaptığı değerlendirmede, “Çocuk işçiliği, sosyal ve ekonomik açıdan çok önemli bir insan hakları sorunudur. Devletimiz bu konuda çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Bizler de bu noktada, ilimiz ölçeğinde, çocuk işçiliğinin önlenmesine yönelik mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Çocuklarımızın toplumda sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çocuk hakları, çocuğun korunması, çocuk istismarının önlenmesi gibi hususların daima takipçisi olacağız.” diye konuştu.

Çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin yapılan çalışmaların aktarıldığı toplantı, katılımcılardan çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin öneri ve değerlendirmelerinin alınması ile sona erdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER