banner6

Çocuklar geleceğimizdir

Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Aldırmaz

Çocuklar geleceğimizdir
Çocuklar geleceğimizdir

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 23 Nisan'ın Türk Milleti'nin tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 92. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Aldırmaz, "Türkiye Büyük Millet Meclisi 92 yıl önce bugün açıldı. Yüce Meclis başlatılan özgürlük mücadelesinin en önemli kurumu olarak, birlik beraberlik içinde Türk Milleti'nin bağımsızlığını kazanmasına önderlik etti. Bağımsızlığın kazanılmasının ardından Büyük Önder Atatürk 23 Nisan'ı bayram olarak çocuklara armağan etti. Bugün tüm dünya çocuklarının bayramı haline gelen 23 Nisan, aynı zamanda Büyük Önder Atatürk'ün çocuklara verdiği önemin göstergesidir" dedi.

Yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı olan çocukların Atatürk ilkelerinden aldığı güçle   Türkiye Cumhuriyeti'ni daha yukarılara taşıyacağını söyleyen Zihni Aldırmaz, şöyle devam etti:

  "Bu önemli bayramın 92. yıl dönümünde ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak çocuklarımızın, sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmesini sağlamak en büyük hedefimizdir. Çocuklarımızın; özgür düşünceye sahip, araştıran ve sorgulayan gençler haline gelmesi, ülkemizin geleceği ile ilgili herhangi bir kaygı duymamızın önüne geçecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan çocuklarımız bizim gözbebeğimizdir. Büyük Önder Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayramın anlamı büyüktür.

  Bu duygu ve düşüncelerle, Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 23 Nisan 1920'de kurulan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği olan herkesi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm çocuklarımıza kutlu olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42