banner6

Çocuklar yararına hayırlı kermes

Çukurova Kadın Derneği, 23 Nisan Çocuk Bayramı sebebiyle çocuklar yararına bir kermes düzenledi.

Çocuklar yararına hayırlı kermes
Çocuklar yararına hayırlı kermes

 

Çukurova Kadın Derneği, 23 Nisan Çocuk Bayramı sebebiyle çocuklar yararına bir kermes düzenledi. Kenan Evren semti pazar yerinde kurulan kermesde gönüllü vatandaşların yaptığı el işlerinin yanı sıra, birbirinden lezzetli pasta, kek, börek gibi yiyecek ve içecekler satışa sunuldu. 3 gün açık kalacak olan kermesten elde edilecek gelir ile ihtiyaç sahibi çocuklar giydirilecek.

 

Milletvekili Fatoş Gürkan, İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Ramazan Çırak, Emine Karaköse  ve   Aslı Çelik törende birer konuşma yaparken günün önemini vurguladılar ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle miniklerin bayramını kutladılar. Konuşmacılar, kermes de emeği geçenlere de teşekkür ederken,  ihtiyaç sahibi çocukları giydirerek sevindirileceğini bildirdiler.

 

 

AK Parti Çukurova Kadın Kolları Başkanı Aslı Çelik ve Çukurova Kadın Derneği Başkanı Fatma Ülger  tarafından organize edilen kermese ilk gün ilçe halkı büyük ilgi gösterdi. Kermes için düzenlenen törene AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, AK Parti Çukurova ilçe Başkanı Av. Ramazan Çırak, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İpek Kobaner, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı vatandaş ve çok sayıda çocuk katıldı.

 

 

Kermes de çocuklar karate, jimnastik ve folklor gösterisi yaparken İşitme Engelli Dernek üyeleri de sessiz bir tiyatro sergiledi. 

 

Vatandaşlar ise ilçede böylesi güzel ve yararlı bir etkinliğin yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu tür faaliyetlerin devam etmesini istedi. Bu arada, Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür  Derneği Yöneticileri Milletvekili Fatoş Gürkan’a üzerinde Atatürk fotoğrafının yer aldığı çerçeve hediye etti.   

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42