Coşkuyla kutluyoruz

Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bugün düzenlenecek törenlerle yurt genelinde kutlanacak.

Coşkuyla kutluyoruz

Coşkuyla kutluyoruz


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bugün düzenlenecek törenlerle yurt genelinde kutlanacak.

Adana’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na dün çelenk konuldu. Adana Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin çelenkleri Atatürk Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na bırakıldı. Daha sonra kent protokolü, gazi ve öğrencilerle birlikte şehitler için saygı duruşunda bulunup, askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı'nı okudu.

Adana’da bugün ise resmi tören programı düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Adana Valisi Mustafa Büyük’ün Valilik makamında tebriklerin kabulü gerçekleşecek. Saat  09:30’da ise, Cumhuriyet Bayramı'nın 92. Yıl dönümü kutlamaları nedeniyle Uğur Mumcu Meydanı’nda geçit töreni ve bir dizi etkinlikler gerçekleşecek.

Adana’da resmi program dışında Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Seyhan ve Çukurova İlçe belediyeleri ile CHP Adana il örgütü de alternatif program düzenleyecek. 9 Ekim Perşembe akşamı saat 17.30’da Atatürk Parkı’nda başlayıp Uğur Mumcu Meydanı’nda sona erecek Fener Alayı yürüyüşüne ve sonrasında meydanda düzenlenecek etkinliklerle kutlamalar son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2