banner6

Çukurova'da Hacı Hasan Ilgın Cami Kur'an Kursu temeli atıldı

Çukurova Müftülüğü tarafından yaptırılacak olan Hacı Hasan Ilgın Camii Kur'an Kursu binasının temeli törenle atıldı.

Çukurova'da Hacı Hasan Ilgın Cami Kur'an Kursu temeli atıldı

Çukurova'da Hacı Hasan Ilgın Cami Kur'an Kursu temeli atıldı

 

Çukurova Müftülüğü tarafından yaptırılacak olan Hacı Hasan Ilgın Camii Kuran Kursu binasının temeli törenle atıldı.

 

 

Törene İl Müftüsü Arif Gökce, Çukurova Müftü Vekili M. Zeki Uyanık, Çukurova Vaizesi Fadime Taş, Merhum Hacı Hasan Ilgın’ın aile fertleri, sivil toplum kuruluşları, Kuran Kursu öğreticileri, din görevlileri, hayırseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törene Kur’an-ı Kerim okunarak başlanmasından sonra açılış konuşmasını İlçe Müftü Vekili M. Zeki Uyanık yaptı.

 

Vekil Uyanık  “Kur’an taliminin yapıldığını kurslarımıza bir yenisinin daha eklendiği için mutluluk duyduğunu ve ülkemizde her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize bu kurslar sayesinde vesile olmasını temennisinde bulundu.”

 

Daha sonra sözlerine ”Kurs sayısını çoğaltabilmek için çalıştıklarını, Çukurova Müftülüğüne bağlı 23 olan Kur’an kursu sayısını Allahın izniyle 24 ‘e çıkardıklarını ve 51. sınıfı açtıkları için çok mutlu olduklarını ve bu sayının artması için daha çok çalışacaklarını ifade etti. Kuran kurslarının bakım ve onarımına katkı sağlayan hayırsever vatandaşlara, maddi destekte bulunan ILGIN ailesine teşekkür etti.”

 

İl Müftüsü Gökce, törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Ecdadımız Kuran'a ve İslam'a en büyük hizmeti yapmış. Bu hizmeti karşılığında da yücelmiş ve insanlığın nezdinde büyük değer kazanmıştır. Çünkü Kuran kendisine hizmet edenleri yüceltir. Kuran kendisini okuyanları kendisiyle amel edenleri Allah katında en makbul kul olma derecesine yükseltir.

 

Tabi Kuran'ın öğretilmesi için de müesseselere ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılayan kurumlar, Kur’an Kurslarıdır. Kur’an Kursları, toplumumuzun gelişiminde önemli bir görevi icra etmektedir. Özellikle bu günün anneleri ve yarının anneleri olacak kız çocuklarının milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesinde, sosyalleşmesinde ve eğitime tabi tutulmasında büyük yararlar vardır.

 

 İşte bu yüzden biz, “Her Mahalleye bir Kur’an Kursu” projesini geliştirdik.  Bu proje doğrultusunda buraya yapılacak olan Kur’an Kurusunun en yakın zamanda tamamlanmasını ve hayırlı hizmetler vermesinin niyaz ediyorum. Ayrıca arsayı bağışlayan ve Kursun yapımına maddi kaynak sağlayan Ilgın ailesine teşekkür ediyorum.”

 

Tören, daha sonra İl Müftüsü Arif Gökce, Çukurova Müftü Vekili M.Zeki Uyanık, Çukurova Vaizesi Fadime TAŞ ve Ilgın ailesinin temel atmasıyla sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER