banner6

Çukurova’nın gururu

Adana'da başarılı eğitiminin yanında, kültürel ve sosyal etkinlikleriyle de öne çıkan Çukurova Meryem-Mehmet Kayhan Ortaokulu yaptığı yenilikleriyle dikkat çekiyor. Kısa sürede yapımına başlanılan Destek Eğitim Odası, yeni konsept öğretmenler odası ve yemekhane olmak üzere üç açılış birden yapıldı. İlkhaber Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda okulun velisi Veysel Arslan’a okul yönetimi tarafından yaptığı katkılardan dolayı plaket taktim edildi.

Çukurova’nın gururu

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana'da başarılı eğitiminin yanında, kültürel ve sosyal etkinlikleriyle de öne çıkan Çukurova Meryem-Mehmet Kayhan Ortaokulu yaptığı yenilikleriyle dikkat çekiyor. İlkhaber Gazetesi yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda okulun velisi Veysel Arslan’a okul yönetimi tarafından yaptığı katkılardan dolayı plaket taktim edildi.

Yenilikleriyle her zaman öne çıkan Çukurova Meryem Mehmet Kayhan Ortaokulunda kısa sürede yapımına başlanılan Destek Eğitim Odası, yeni konsept öğretmenler odası ve yemekhane olmak üzere üç açılış birden yapıldı.

Törene Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Adana Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Beyali Özli, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel, Yurt Mahallesi Muhtarı Arif Çetin, Okul Aile Birliği Başkanı Sıdıka Bayram, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.. 

Açılışı yapan Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Meryem Mehmet Kayhan Ortaokulu idareci, öğretmen ve velilerini yaptıkları çalışmaları takip ettiğini, çok başarılı bir okul olduğunu belirtti. Kurdele kesiminin ardından açılışı yapılan birimler gezildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul ve kurumlarda, kaynaştırma bütünleştirme eğitimleri kapsamında akranlarıyla aynı sınıfta okuyan özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için hazırlanan, yeni tasarımı yüksek standartlarla oluşturulan, fiziksel olarak daha konforlu hale getirilen ve kullanılan eğitim materyalleri açısından daha da çeşitlendirilen destek eğitim odalarından biri de Meryem Mehmet Kayhan Ortaokuluna yapıldı..

Okul Müdürü Battal Güzel, “14 kaynaştırma öğrencisinin, daha konforlu ve materyal açısından daha zengin bu sınıfta,  bireysel eğitim göreceğini söyledi. Bu sınıfın okulumuza kazandırılmasında desteğini esirgemeyen amirlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Okulun Adana’da başarılarının önemine değinen Oku Müdürü Battal Güzel şu bilgilere yer verdi;

“Eğitim ve öğretimin yanında kültürel ve sportif yönünden de başarılı çalışmalar yapmaktayız. Eğitim kalitesini artırmak için canla başla çalışarak, idareci, öğretmen, veli, öğrenci ve Okul Aile Birliği ile birlik ve beraberlik içerisindeyiz.

Okul olarak devamlı kendimizi güncellemekte, her yıl başarılarımıza bir yenisini ekliyoruz. Bugün Kültürel ve sanatsal alanlarda da örnek gösterilen bir okuluz. Okulumuzda şiir dinletisi, ebru kursu, model uçak kursu, gitar kursu, tiyatro çalışmaları yapmaktayız.

Ayrıca futbol, hentbol, badminton ve basketbol gibi sportif faaliyetlerimizin de yer aldığı okulumuz bölgenin en iyi konumunda diyebiliriz. Anadolu ve Fen liselerine kazanım oranımız çok yüksek”

Destek Eğitim Odasının ardından okulun müzik sınıfında Müzik Öğretmeni Mutlu Özer tarafından hazırlanan mini bir konser dinleyen konuklar, 2019-2020 eğitim öğretim yılında tekli eğitime geçen okulda öğrencilerin öğle yemeğini yemeleri için Okul Aile Birliği tarafından yaptırılan ve açılışı yapılan yemekhaneyi gezdi.

Çukurova Kaymakamı Osman Sarı ve beraberindeki konuklar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanıtımı yapılan yeni nesil öğretmenler odası konseptine uygun olarak Okul Aile Birliği tarafından yaptırılan ve açılışı yapılan öğretmenler odasında öğretmenler sohbet etti.

Okul Müdürü Battal Güzel okulla ve okulda yapılan diğer çalışmalarla ilgili bilgi vererek “Açılış töreninde bizleri yalnız bırakmayan başta Sayın Kaymakamımız Osman Sarı olmak üzere tüm konuklara teşekkür ediyorum. Özellikle öğretmenler odası ve yemekhanenin yapımında desteğini hep yanımda hissettiğim, okulumuz için fedakarca çalışan Okul Aile Birliği Başkanımız Sıdıka Bayram ve ekibi nezdinde tüm velilerimize, geleceğimizin mimarları sevgili yavrularımızı yetiştirmek ve okulun başarısını yükseltmek için yorulmadan, bıkmadan usanmadan çalışan öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğretmenler odasında yapılan ikramların ardından önceki dönem Okul Aile Birliği Başkanı Tijen Menemencioğlu’na, Müzik Öğretmeni Mutlu Özer’e ve İlkhaber Gazetesi yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda okulun velisi Veysel Arslan’a yaptıkları çalışmalardan ve okulda yapılan etkinliklere desteklerinden dolayı bir plaket takdim edildi. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından tören sona erdi.  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42