banner6

ÇÜ’ye inovasyon ödülü

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması”na katılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Alkım Aydın, mansiyon ödülü alarak Cern’e (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) gitme hakkı kazandı.

ÇÜ’ye inovasyon ödülü

 

  ADANA (İHA) - 3. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı ve 3. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

  Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışma, sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler, ilgili dallarda eğitim alan öğrenciler ve otomotiv tutkunlarını içine alan geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyabildiği, "Ar-Ge Proje Pazarı" ve "Komponent Tasarım Yarışması" olmak üzere iki farklı etkinlikle tamamlandı.

  3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışmasına katılan Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Alkım Aydın da, “Mekanik-Fonksiyonellik” dalında “Elastik Motor Kaputu” isimli projesi ile mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

 

  HEM ÖDÜL ALDI HEM DE AVRUPA NÜKLEER ARAŞTIRMA MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTı

  Düzenlenen törenle ödülünü alan Çukurova Üniversitesi Öğrencisi Alkım Aydın, ayrıca sosyal medyada etkinlikle ilgili sorulara en hızlı ve doğru cevap veren iki kişiden biri olarak İsviçre’de bulunan Dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuarı Cern’i ziyaret etme hakkı kazandı. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi imzasıyla Cern’e davet edilen Alkım Aydın, iki gün boyunca Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42