banner6

Demirdağ’dan işçi çıkartılması vurgusu

MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkartmalar ile işçilerin bayram paralarının ödenmesi konularına değinerek, “Emek veren bir kişinin ekmeği ile oynamak, dünyada en kötü bir yönetim biçimdir. Bizim amacımız emeği ile ekmek kazanan kişileri, işten atmadan kazanmak ve verimliliğini sağlamaktır” dedi.

Demirdağ’dan işçi  çıkartılması vurgusu

Bayram BULUT- Mustafa GÜL

ADANA (İLKHABER) - MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkartmalar ile işçilerin bayram paralarının ödenmesi konularına değinerek, “Emek veren bir kişinin ekmeği ile oynamak, dünyada en kötü bir yönetim biçimdir. Bizim amacımız emeği ile ekmek kazanan kişileri, işten atmadan kazanmak ve verimliliğini sağlamaktır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı ikinci oturumu gerçekleşti. Oturuma Meclis Başkan Vekili Mustafa Akgedik başkanlık yaptı. Açılış yoklamasının ardından gündem dışı konuşmalar yapıldı. MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, kentin sorunlarına ve işçilerin işten atılması ile alacaklarına dikkat çekti. Dünyada en kutsal şeyin ekmek ve emek olduğuna vurgu yapan Demirdağ, “Emek veren bir  kişinin ekmeği ile oynamak, dünyada en kötü  bir yönetim biçimdir. Bizim amacımız emeği ile ekmek kazanan kişileri, işten atmadan kazanmak ve verimliliğini sağlamaktır. En son şey, eğer yüz kızartıcı bir suç ise, onu değerlendirirsiniz. Demek istediğim şudur ki, bırakın artık çalışanlarla uğraşmayı. Ekmekle oynamayalım.” şeklinde konuştu.

Kentte okulların açılmasıyla yaşanan trafik sorununa vurgu yapan Demirdağ, “Yine buradan çok kez söyledim. Enerjinizi şehrimizin sorunlarına harcayalım diye. Okular açıldı, trafik kilitlendi. Bu trafik sorunu ne olacak, ne yapacağız? Vatandaş mağdur durumda. Mustafa Kemal Paşa, Denizli, Narlıca Yeşilevler etabı bitsin. Ayrıca Türkmenbaşı, Havaalanı Kavşağı, Denizli etabı bitse trafikte çok rahatlama olacak. Bir daha söylüyorum, Denizli Mahallesi’nde eski sağlık ocağında yol ortasında bir adet elektrik direği var. Bu hala kaldırılamadı. Bu bile kalksa orada bir rahatlama olacak.” diye konuştu.

İşçilerin bayram paraları ile ağaçların budanmaması konularında görüşlerini paylaşan Demirdağ, “Yine çok kez söyledim, o güzelim çimler bakımsız, özelikle Optimum Kavşağı, ve İstasyon Meydanı çok kötü, ağaçlar bakımsız. Baharda budama yaptık. Öyle bıraktık. Bakımı yok. Türkmen başında bir adet keçi boynuzu yani harnup ağacının acil budanması gerekiyor. Kaldırımdan yürüyen herkese kafasını çarpıyor. Bu vatandaşların talebi. Bir başka konu ise,  çalışan arkadaşların alacakları ile ilgili. Bayram paralarını, maaş farklarını, birde sözleşmelilerin alacakları kaldı. Bunları ödeyelim.  Çalışan arkadaşlarımızın mağduriyeti gitsin.” ifadelerini kullandı. 

Gündem dışı konuşmalar esnasında bazı meclis üyeleri oturdukları yerden söz alarak meclis oturumunun yapıldığı salonun değiştirilmesini istedi. Pandemi nedeniyle meclis salonun küçük ve bulaşı riskinin fazla olduğunu anlatan meclis üyeleri taleplerini aktardı. Meclis başkanı Mustafa Akgedik ise, “Bende aynı kanıdayım. Üç kişi tıkış tıkış oturuyoruz. Tiyatro Salonu’nda yapılması en iyi seçenek. Ama gönül ister ki Adana Büyükşehir Belediyesine yakışan yeni ve büyük bir toplantı salonun yapılması.” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Serdar Seyhan meclis üyelerine yanıt vererek, kendilerinin de bu durumun farkında olduklarını ancak tiyatro salonun Altın Koza Film Festivali nedeniyle dolu olduğunu söyledi. Seyhan,  meclis gündemini biraz daha hızlandırarak gün sayısını kısaltarak bu işi hızlandırabileceklerini anlattı.

Daha sonra gündemlere geçildi. 6 madde ilgili komisyonlara havale edilirken 8 komisyon maddesi ise oy birliği ile kabul edildi. 

  Adana Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına bugün saat 13.00’te devam edecek.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER