banner6

Demirtaş: Projeler tek tek hayata geçiriliyor

2020 yılının 4. ve son İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörlük binası Vali Kılıçlar Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Vali Demirtaş projelerin tek tek hayata geçirildiğini belirterek, “Dönem raporlarına göre 2020 yılı 3. Dönem itibariyle, ilimizde kamu kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 284 proje uygulanmaktadır. 31 proje tamamlanmıştır, 143 proje devam etmektedir” dedi.

Demirtaş: Projeler  tek tek hayata geçiriliyor

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - 2020 yılının 4. ve son İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörlük binası Vali Kılıçlar Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıya, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Bölge Müdürlükleri Temsilcileri, İl Müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Basına açık yapılan toplantı 2,5 saat sürdü

Toplantının açılışında konuşan Vali Mahmut Demirtaş, toplantının Mardin için hayırlı olmasını diledi.

Vali Demirtaş projelerin tek tek hayata geçirildiğini belirterek, “Yatırımcı kuruluşlardan alınan dönem raporlarına göre 2020 yılı 3. Dönem itibariyle, ilimizde kamu kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 284 proje uygulanmaktadır. 31 proje tamamlanmıştır, 143 proje devam etmektedir, 43 proje ihale aşamasındadır, 67 proje etüt proje aşamasındadır. Bu projelerin toplam tutarı 15 milyar 708 milyon lira tutarındadır. En kısa sürede daha iyi yatırımları ve hizmetleri Mardin’imiz ile buluşturmak için yılın son İl Koordinasyon Toplantısını gerçekleştirdik. İlimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Toplantının son bölümünde kurum temsilcileri sunumlarını yaptı. Her kurumun yapılan çalışmaları elde olan projeleri, bitmiş olan projeleri, ihale halinde olan projeleri tek  tek anlatıldı. Soru ve cevap bölümünden sonra toplantı sona erdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42