banner6

Depremzede aileden MARDAV';a teşekkür ziyareti

Van depreminde evsiz kaldıkları için Adana'ya yerleşen depremzedeler bir bir kentlerine dönüyor

Depremzede aileden MARDAV';a teşekkür ziyareti
Depremzede aileden MARDAV’a teşekkür ziyareti

 

Süreyya URİ

 

ADANA-Van depreminde evsiz kaldıkları için kendilerine kucak açan MARDAV’ın gösterdiği evlere sığınan depremzedeler havaların ısınmasıyla bir bir yurtlarına geri dönmeye başladı. Kentlerine dönmek üzere hazırlanan depremzedeler kendilerine kucak açan MARDAV’ı da unutmadı. Vanlı depremzede Bilal Geçer, Vanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf Tuncel ve  Amerikan Pazarı Derneği Başkanı İsmet Turgutalp ile birlikte Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı MARDAV’ı ziyaret etti.

En kötü günlerinde kendilerine kucak açan MARDAV’a vefa borcu olduğunu söyleyen Vanlı depremzede Bilal Geçer, MARDAV Başkanı Osman Göktekin’e ziyaret etti. Üç aile, 10 kişi olarak Adana’ya gelip kış mevsimini Mehmet Üstemel’in evinde geçiren Geçer, “En dar günümüzde bize kucak açan Mardinli kardeşlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bize sahip çıktılar. Her türlü ihtiyacımızı karşıladılar. Onlara minnet duygularımızla Adana’dan ayrılıyoruz. Deprem olduğunda Van’da  -20 derece soğukta dışarıda kaldık. 10 gün çadır bulmak için çalmadık kapı bırakmadım. O çaresiz günlerimizde MARDAV imdadımıza yetişti. 60 yaşıma geldim. Böyle dostluk, böyle yardımseverlik, insanların birbirine bu derece dost olabildiğini burada gördüm. Bu dostluğu, bu iyiliği ömrüm boyunca unutmayacağım” dedi.

Depremin hemen ardından Van’a gittiklerini 50-100 aileyi misafir etmek için İl Afet ve Acil Durumlar  Müdürlüğü’ne başvurduklarını belirten MARDAV Başkanı Osman Göktekin, başvuruda bulundukları gün ikinci bir deprem yaşandığını ve Adana’ya gelmek isteyen çok sayıda ailenin kendilerine müracaat ettiğini bildirdi. Bu süre içinde bu aileleri konuk ettiklerini ifade eden Göktekin, “Bu kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yaptık. Buradan mutlu ayrılıyor. Biz de bunun için mutluyuz. Allah böyle bir afeti bir daha yaşatmasın” dedi. Göktekin ticari hayatında Doğu ve Güneydoğu illeri arasında en dürüst,  en güvenilir il insanlarının Vanlılar olduğuna tanık olduğunu belirterek, “Vanlı kardeşlerimize böyle  ayrı  bir sevgim, saygım, onlarla böyle bir dostluğum var. Bu kardeşlerimizin yaralarını sarabildiysek ne mutlu bize” diye konuştu.

Vanlılar Derneği Başkan yardımcısı Yusuf Tuncel ise Vanlı hemşehrilerine sahip çıkan MARDAV’a tüm Vanlılar adına taşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER