banner6

Dershanelerin kapatılmasına tepki

Adana görev yapan öğretmenler dershanelerin kapatılmasına tepki gösterdi. Düzenlenen eylem sırasında izinsiz gösteri yapmak isteyen grupla polis arasında ise gerginlik yaşandı.

Dershanelerin kapatılmasına tepki

HALİL İBRAHİM UĞUR

ADANA-(İLKHABER) Türk Eğitim-Sen Adana Şubesi, Eğitim-Sen Adana Şubesi ve Eğitim-İş Sendikası Adana Şubesi üyeleri dün Adana kent merkezindeki İsmet İnönü Parkı’nda bir araya gelerek ‘Dershanelerin Kapatılması’ konusundaki tepkilerini dile getirdiler. Bir süre İsmet İnönü Parkı’nda halay çeken grup daha sonra 5 Ocak Meydanı’na yürümek istedi. Ancak bu sırada güvenlik ekipleri yürüyüşün kanunlara aykırı olduğunu belirterek gruptakileri uyardı. Tüm uyarılara rağmen 5 Ocak Meydanı’na yürüyen grup burada bir süre slogan attıktan sonra basın açıklaması yaptı.

OKUL YÖNETİCİLERİNİN 4 YILDA BİR DEĞİŞMESİNE KARŞIYIZ”

Sendika üyesi öğretmenler adına basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Adana İl Temsilcisi Kamil Köse, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tamamen yeniden kurgulanmak istendiğini ileri sürdü. Kamil Köse açıklamasında, “Okul yöneticileri açısından Bakanlıkta bulunan 100 bin kadronun 73 bininin okul müdürleri, müdür yardımcıları ve müdür başyardımcılarıyla dolu olup, tasarının kanunlaşması halinde bu 73 bin kişinin görevi sona erecektir. Bu açık bir tasfiyedir. Ayrıca her 4 yılda bir okul yöneticilerinin değişecek olması kabul edilemez. Hatta 4 yılda bir değil, vali yöneticiyi atayıp da beğenmezse 1 gün sonra değiştirme hakkına sahiptir. Biz buna itiraz ediyoruz.” Dedi.

CENGİZ ZEYBEK DE 5 OCAK MEYDANI’NA GELDİ

Grup basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atarken 5 Ocak Meydanı’na gelen Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de eylemcileri uyararak alanı boşaltmalarını istedi. Sendika üyeleri ise daha sonra olaysız bir şekilde 5 Ocak Meydanı’ndan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER