banner6

DEVA Partisi Yüreğir İlçe BaşkanıHamza Milli’den Cem Evi Dedesi Cafer Boyraz’a ziyaret

Deva Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli Yüreğir Cem Evi Dedesi Cafer Boyraz’ı Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret etti.

DEVA Partisi Yüreğir İlçe BaşkanıHamza Milli’den Cem Evi Dedesi Cafer Boyraz’a ziyaret

ADANA(İLKHABER)- Deva Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli Yüreğir Cem Evi Dedesi Cafer Boyraz’ı Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret etti.
Cem evi Dedesi Cafer Boyraz ile bir süre sohbet eden Deva Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli, parti programlarında yer alan Cem Evlerinin ibadethane statüsüne alınması konusunu parti olarak çok önemsediklerini belirterek, şunları söyledi:

“Partimiz Alevi vatandaşlarımızın başta Cem evlerine ait sorunların çözüme ulaştırılması konusu olmak üzere İnanç, düşünce ve davranış temelinde birikmiş sorunların çözümü için gerekli her türlü adımı kalem kalem parti eylem planları içerisinde yer vermiştir. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan bir konuşmasında; " Tüm vatandaşlarımızın inançlarının gereğini korkusuzca ve huzurla yaşayabilecekleri özgür bir ortamı oluşturacağız. Ötekileştirme hissi doğuran tüm uygulamalara son vereceğiz." demişti. Bizlerde insan odaklı bir parti olduğumuzun bilincindeyiz. Bu coğrafya üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımız her anlamda adalet, özgürlükler ve hukuku eşitlik çerçevesi içerisinde yaşamalıdır. iktidara geldiğimizde yerel yönetimlerde öncelikle ilimiz ve ilçe belediyelerimizde Cem Evi temsilciklerinin olması gerektiğine inanıyoruz."  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yüreğir Cem Evi Dedesi Cafer Boyraz ise DEVA Partisi’nin genç kadrolara yer vermesinin önemine değinerek,  “Bu ülkede kirli düşünceleri olan insanlar değil de ötekileştirmeden herkesi kucaklayan yeni bir neslin olması çok sevindirici "dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER