banner6

Deveciler 1. kuruluş yıl dönümünde bir araya geldi

Adana’nın köklü ailesi olan Deveciler tarafından kurulan Deveci Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin 1. Kuruluş yıl dönümleri düzenlen gece ile kutlandı.

Deveciler 1. kuruluş yıl dönümünde bir araya geldi

ADANA (İLKHABER)-Adana’nın köklü ailesi olan Deveciler tarafından kurulan Deveci Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin 1. Kuruluş yıl dönümleri düzenlen gece ile kutlandı.

Bir otelde düzenlenen gecede Deviceler gönüllerince eğlendi. Geceye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, MHP Adana İl Başkanı ve yönetim Kurulu üyeleri, Demokrat Parti İl Başkanı, ve yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı Kadir Özdemir, Belde Taş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Karaca, Eğitim Sen Adana Şube Başkanı İrfan Doğan ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 Geceye katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Devecilerinin köklü bir geçmişe sahip olduğuna vurgu yaptı. Yaşanan çığ felaketine dikkat çeken Karalar, çığ felaketinde yaşamını yitirenlerle ilgili üzüntülerini ifade etti.

Gecenin konuşmasını Devecilerin Gençlik Kolları Üyesi Esma Yüksel yaptı. Yüksel, birlik beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında, “Bu beraberlik böyle büyük salonlarda yapılan bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Bizleri bu çalışmalarımızda yalnız bırakmadığınız için, bu soğuk kış gününde kalkıp bu salonlu doldurduğunuzdan dolayı hepinize tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bizler yönetim olarak görevi devralalı bir yıl oldu bu sürede bizlere verdiğiniz olağanüstü destek ve güven için tekrardan tüm devecilere çok teşekkür ediyorum. Bugün Buraya bu denli yoğun katılımın olması bizlere ayrı bir güç ve kuvvet verdi. Üstlenmiş olduğumuz bu görevi Allah’ın izniyle başarıyla yürüteceğimize olan inancımızı arttırdı. Anladık ki yolu doğru olanın yükü ağır olmazmış.” dedi.

Derneklerin düzenlemiş olduğu bu tarz etkinliklerin amacının dostlukları pekiştirmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak ve gurbette ki üyelerini buluşturmak olduğunu işaret eden Yüksel, “Bununla birlikte asıl üstlendiği misyonu kültürünü korumak olmalıdır. Çünkü bizim kültürümüzde dostluk var, dayanışma var ve kardeşlik vardır. STK üyeleri yöneticileri ve başkanları; toplum arasında derneklerin ve yöneticilerinin itibarı hak ettiği yerde değil. Oysaki bu görev halka hizmetin en uç noktasıdır. Eminim ki yöneticilerin birçoğu bu yolda hem parasını hem zamanını karşılıksız harcamaktadırlar. Durum böyleyken biz dernek yöneticileri bu sorumlulukla hareket etmeli üyelerimizin hakkını her ortamda korumalıyız. Hiç bir siyasi ve farklı oluşumların gölgesinde kalmadan, dernek tüzüğüne uygun çalışmaları yapmalıyız. Kimseye boyun eğmeden dik durmasını bilmeliyiz. Biz yöneticilerin hesap vereceği tek yer üyelerimiz olmalıdır.” diye konuştu.

“Kültür bir toplumun geçmişle olan bağı geleceğe yön veren kılavuzudur” diyen Yüksel, “Sevgili gençler; Dernek adı altında yapılan tüm uğraşların amaçlarından birisi de sizlerin toplum içinde gelecekte daha güçlü ve söz sahibi bireyler olmanızdır. Yönetilen değil yöneten olmanızdır. Sizlerin içinde olmadığı bir dernek balsız bal kovanına benzer. Sizler okuyup doktor olabilirsiniz avukat alabilirsiniz iş adamı ya da siyasette önemli bir yerde olabilirsiniz eğer geçmişinizle kopuk olursanız, geleceğe doğru bakamazsınız ve Bu kültürü ve birlikteliği de geleceğe taşımak imkânsız olur. Kültür bir toplumun geçmişle olan bağı geleceğe yön veren kılavuzudur.” ifadelerini kullandı.

Deveciler olarak 1 yılda çok yol kat ettiklerinden Bahseden Yüksel, “Kültür bir toplumun manevi değerlerinin toplamıdır. Günümüzde bu manevi değerleri koruyabilmek için maddi değerlere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle büyük şehirlere göçlerin yoğunlaştığı yıllardan beri her toplumun kendi kültürünü koruma misyonunu sivil toplum kuruluşları üstlenmişlerdir. Bu bağlamda sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin iş birliği içinde çalışması zarurettir. Adana Devecileri olarak 1 Yıl içerisinde çok yol kat ettik; Adana düzenlenen Portakal çiçeği festivaline katıldık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü yemeği gerçekleştirdik, Gençlik kollarımız Dayanışma gecesi gerçekleştirdi, 19 Mayıs’ın 100. yılında Ankara’da atamızı ziyaret ettik, Ramazan ayında duygu kafe önünde yemek dağıtımı gerçekleştirdik, Büyükşehir Belediye başkanımız Zeydan Karalar ve Pozantı Belediye Başkanımız Mustafa Çay’ın katkılarıyla Tekirde kitlesel katılımla gerçekleştirdiğimiz Deveci Şenliği ile 30 Ağustos Zafer bayramını taçlandırdık ve 2019-2020 sezonunda Amatör küme ve U11 takımlarımızı oluşturduk ve spor dalında da başarılara imza atmaya başladık. Kısacası Adana devecilerinin birlik ve beraberliği için yönetim olarak elimizden gelen imkânları kullanmaya özen gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yüksel konuşmasını şöyle tamamladı; “Derneğimiz de yönetim haricinde kurullar oluşturduk. Bunlar; gençlik kolları, kadın kolları, kültür ve eğitim kolları Tabi tüm bu işleri önce Allah’ın izni sonra sizlerin ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın desteğiyle başardık. Buradan bu süreçte maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen siz değerli üyelerimize, gönülleri burada olup gelemeyen dostlarımıza kurucu başkan Esef Akköse’ye Onursal Başkanımız Cumali İncesoy’a protokol masalarını şereflendiren misafirlerimize ve de hayır dualarını bizden eksik etmeyen değerli büyüklerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından gece oynan oyunlar, çekilen halaylarla devam etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER