Dilek dükkânı doldu taştı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Sosyal Yardımlaşma Programı ve Seyhan Soroptimist Kulübü desteği ile geçtiğimiz yıl kurulan Dilek Dükkânı yeni Eğitim Öğretim yılına hazır.

Dilek dükkânı doldu taştı

Dilek dükkânı doldu taştı

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Sosyal Yardımlaşma Programı ve Seyhan Soroptimist Kulübü desteği ile geçtiğimiz yıl kurulan Dilek Dükkânı yeni Eğitim Öğretim yılına hazır. Kurulduğu 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 1.500’den fazla öğrenci ve personele ücretsiz giyim ve aksesuar hizmeti veren mağaza, hayırseverlerin yeni destekleri ile bu yılda Su Ürünleri Fakültesi zemin katta bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl SOYAP tarafından Çukurova Üniversiteli yardıma ihtiyacı olan öğrenci ve personele destek olabilmek amacıyla ücretsiz giyim ve aksesuarlardan oluşan bir mağaza kuruldu. Su Ürünleri Fakültesi’nin zemin katında kurulan bu yere ise “Dilek Dükkânı” adlı verildi. Hayırseverlerin yeni ve az kullanılmış kıyafet/aksesuar yardımlarını ihtiyaç sahibi öğrenci ve personele ulaştıran Dilek Dükkânı yeni eğitim öğretim yılına hazır.

 

İkinci sezonda da hizmet verecek olan Dilek Dükkânı, Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana Rotary Kulübü Başkanı Cenk Erdemışık, Seyhan Rotary Kulübü Başkanı Hakan Tuyan, Çukurova Rotary Kulübü Başkanı M. Lütfi Candır,  Seyhan Soroptomist Kulübü Başkanı Fatoş Yüksel, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katılımıyla açıldı.

 

Açılış töreninde konuşan Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

SOYAP Yürütücüsü Doç. Dr. Gökhan Gökçe ise, Dilek Dükkânı ile ilgi şunları kaydetti:

“Üniversite öğrencileri ve personeline az kullanılmış ya da yeni kılık kıyafetleri ihtiyaç sahipleri ile buluşturacak bir çatı oluşturma amacı ile Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu’nun büyük destekleri ile kurulmuş bir programdır. Bu amaç doğrultusunda Seyhan Soroptimist Kulübü’nün desteği ile Dilek Dükkânı oluşturuldu. 2014-2015 eğitim öğretim yılında 1.500’den fazla öğrenci ve personel programdan faydalandı. Önümüzdeki yıl mümkün olan en geniş öğrenci sayısına ulaşabilmek için çaba sarf ediyoruz. İhtiyaç sahipleri her ay 4 kıyafet ve bir aksesuar alabiliyor. Programa bugüne kadar Çukurova Üniversitesi personelinin yanı sıra hem şehirden hem de şehir dışından hayırseverlerin yanı sıra Seyhan Soroptimist Kulübü üyelerinden, ticari kuruluşlar Ender Mağazaları ve Defacto Mağazaları destek verdi.”

 

Emeği Geçenlere Teşekkür Plaketi Takdim Edildi

Açılış konuşmalarının ardından Dilek Dükkanı’nın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür plaket takdim edilen tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2