banner6

Din görevlileri müjdeli haber bekliyor

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, “Sınavda başarılı olmuş kontenjan olmadığı için yedekte kalan meslektaşımız, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş başkanımızdan müjde beklemektedir” dedi.

Din görevlileri müjdeli haber bekliyor

Ahmet Akdeniz

ADANA (İLKHABER)-Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, “Sınavda başarılı olmuş kontenjan olmadığı için yedekte kalan meslektaşımız, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş başkanımızdan müjde beklemektedir” dedi.

Açıklama yapan Yusuf Özdemir,  süresiz sözleşmeliler, kadro ihtiyacının kısmi olarak giderilmesi ve Promosyon konularına vurgu yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’mız 7500 kişilik alım yapmasına rağmen Türkiye’de yaklaşık 20 Bine yakın kadro ihtiyacının bulunduğunu dile getiren Özdemir, “Bu kadro ihtiyacını yedeklere kalmış 4bin 300 meslektaşımızla değerlendirmelidir.  Sınavda başarılı olmuş kontenjan olmadığı için yedekte kalan meslektaşımız, Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş başkanımızdan müjde beklemektedir” dedi.

Sendika olarak her zaman meslektaşlarının yanında olduklarını vurgulayan Özdemir, “Promosyon haram mı, helal mi, tartışmaları yapılırken hüküm açık. Camiamıza kesin ve net bir fetvanın verilmesi gerekiyor. Promosyon alınacaksa hakkını alsın, promosyon alınmayacaksa konu kapansın. Gün geçtikçe endişeler artıyor. Sendika olarak her zaman meslektaşlarımızın yanında olduk ve olacağız” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER