banner6

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği gücüne güç katıyor

Çok değerli isimlerle yola çıkan ve vatana güzellikler katabilmek için A.Fuat Bodur’un Genel Başkanlığı’nda kurulan Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği kadrolarını büyütmeye devam ediyor.  Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy ile Haber 49 Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı aynı zamanda da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Muş Temsilcisi  Emrullah Özbey  Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği  çatısı altında yerini aldı.

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat  Derneği gücüne güç katıyor

ADANA (İLKHABER) - Çok değerli isimlerle yola çıkan ve vatana güzellikler katabilmek için A.Fuat Bodur’un Genel Başkanlığı’nda kurulan Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği kadrolarını büyütmeye devam ediyor.  Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy ile Haber 49 Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı aynı zamanda da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Muş Temsilcisi  Emrullah Özbey  Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği  çatısı altında yerini aldı.

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği’nin  23 ilden Sorumlu Başkanı Halil Arslan’ın tavsiyesi ve A. Fuat Bodur’un Genel Başkanlığında alınan Yönetim Kurulu Kararıyla   Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy Samsun il Temsilciliği,  Emrullah Özbey ise Muş il Temsilciliği görevlerine getirildi.

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Samsun il Temsilciliği’ne atanan Prof. Dr.  Abdurrahman Aksoy.  başarılı bir akademisyen olarak görevini sürdürürken, bir çok STK’ya da projeleriyle destek veriyor.

Her iki değerli isimle aynı çatı altında hizmet vermekten mutluluk duyacağını  belirten  Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Genel Başkanı A. Fuat Bodur, “Çok değerli arkadaşlarımızın aramıza gelmesinden mutluluk duyduk. Bizimle birlikte çalışacakları için kendilerine teşekkür ederiz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy ve Gazeteci Emrullah Özbey ile çok eski yıllara dayanan bir dostluğu olduğunu belirten Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği’nin  23 ilden Sorumlu Başkanı Halil Arslan,  “İki ezeli kadeşimizin bizi kırmayıp derneğimiz çatısı altında buluşması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Prof. Dr. Sayın Aksoy Samsun İl Temsilciliği, Sayın Özbey ise Muş İl Temsilciliği görevlerini kabul ettiler. Bilgi ve birikimleri ile bizlere güç verecekler. Yeni görevleri  hayırlara vesile olsun. Genel Başkanımız A. Fuat Bodur başta olmak üzere kendilerine ve diger tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

EMRULLAH ÖZBEY KİMDİR?

1979 yılında Muş’ta doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Muş’ta tamamladı.

2002 yılında Muş’ta yayın yapan Muş Haber gazetesinde Dağıtım ve Reklam sorumlusu olarak işe başlayan Özbey, daha sonra aynı gazetede bulmaca ve haber yazmaya başladı.

2004 yılında çalıştığı gazete kapanınca İmtiyaz Sahibi olduğu “Haber49 Gazetesi” ni çıkardı.

2010 yılı başlarında Muş’ta bir basın birliğinin şubesini kuran Özbey, ancak daha aktif bir oluşumu elde etmek, için kendi başkanlığında “Muş Gazeteciler Cemiyeti’ni kurdu.

2010 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve “Konrad Adenauer Stiftung” işbirliği ile Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada haber dalında  ‘Yerel Gazetecilik Ödülü’ne değer görüldü.

2011 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Muş Temsilciliğine atanmış yine aynı yıl, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Konrad Adenauer Stiftung işbirliği ile Türkiye genelinde düzenlenen “Yerel Gazetecilik Ödülleri” yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

Evli ve iki çocuk babası Gazeteci-Yazar Emrullah Özbey, İmtiyaz sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olduğu Haber 49 Gazetesi’ni Muş Bölgesi’nde etkin ve seçkin bir düzeye taşımış, Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Muş Temsilciliği görevlerini de başarıyla sürdürmektedir.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER