banner6

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği’nden anlamlı yardım

Doğu ve Güneydoğu Kültür ve Sanat Derneği, 80 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıttı.

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği’nden anlamlı yardım

HABER MERKEZİ(İLKHABER)--Doğu ve Güneydoğu Kültür ve Sanat Derneği, 80 adet tekerlekli sandalyeyi  ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıttı.

A. Fuat Bodur Genel Başkanlığı’nda kurulan ve kurulduğu günden bu yana ülkeye yarar sağlayabilmek için önemli adımlar atan  Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşların yüzünü güldürdü. Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin aldığı 80 tekerlekli sandalye,  ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara  dağıtıldı.  İhtiyaç sahiplerinin tekerlekli sandalyeye kavuşturulmasında destek ve emek veren  hayırseverler ise plaketle ödüllendirildi.

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Genel Başkanı Fuat Bodur Başkanlığı’nda yapılan sandalye teslim törenine Zeytinburnu ilçe Kaymakamı  Zekeriya Güney, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Av. Saffet Öz ve Hurşit Bekaroğlu Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Reşat Ok ,  siyasiler, STK Başkanları, muhtarlar ile  Derneğin 23 ilden Sorumlu Başkanı Halil Arslan, Derneğin Marmara Bölge Başkanı Ayşe Yasemin Çetiner ile Abdülhakim Dündar, Derneğin Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Doğu ve Güneydoğu Kültür sanat Derneği Genel Başkanı A. Fuat Bodur şunları söyledi:

“Doğu ve Güneydoğu Kültür ve Sanat Derneği olarak 31 Ekim Cumartesi günü saat 11'de  80 Adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine teslim ettik.   Teslim Töreninde bizleri yalnız bırakmayan Değerli  Zeytinburnu ilçe Kaymakamımız Sayın Zekeriya Güney Beyefendi,  Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Av. Saffet Öz ile Hurşit Bekaroğlu, Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Reşat Ok Beyefendi ile Zeytinburnu İyi Parti İlçe Başkanı Sayın Hasan Hoşver Beyefendi,  Zeytinburnu Yeni Refah İlçe Başkanı Sayın Onur Dolar Beyefendi ve STK Başkanları, Zeytinburnu  ilçe Mahalle Muhtarlarımız Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat Hanım, Sümer Mahalle Muhtarı Akın Bey , Nuri Paşa Mahalle Muhtarı Yılmaz Kaya Bey,  Veliefendi Mahalle Muhtarı  Derya Hanım,  Seyit Nizam Mahalle Muhtarı Ömer Algül Bey,  Beştelsiz Mahalle Muhtarı Bekir Yavuz Bey  ile Basınımızın değerli Temsilcileri Mehmet Alpay Beyefendi ile Hüseyin Çetiner Beyefendi Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat  Derneğimizin 23 iİden Sorumlu Başkanımız Sayın Halil Arslan Bey Marmara Bölge Başkanımız  Ayşe Yasemin Çetiner Hanımefendi ile Abdülhakim  Dündar Beyefendi,  Derneğimizin Genel Başkan Yardımcıları ile Yönetim Kurulu üyelerimizle katılım sağladılar. Sağ olsunlar.

Ayrıca 80 tekerlekli sandalyede desteği ve emeği olan değerli hayırsever yöneticilerimize Sayın Kaymakamımız ve Genel Başkanımız tarafından Plaket ve teşekkür Belgesi takdim edildi.

Bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan bütün başkanlarımıza, yönetimimize, gönüldaşlarimza ve dostlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz.

İyi ki varsınız.

Ayrıca Belgrad Sosyal Tesisleri bize açtığı için Zeytinburnu Belediye Başkanı Avukat Ömer Arısoy'a  çok teşekkür ederiz..”

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği 23 İlden Sorumlu Başkanı  Halil Arslan, vakıf ve derneklerin, STK’ların hayır ve hasanet işleri için var olduğunu belirterek, “Derneğimiz tabeladan ibaret değildir. Kurulduğumuz günden beri durmadan  ülkemize faydalı işler yapabilmek için kafa yoruyor, çalışıyoruz. Şu an 80 tekerlekli sandalye aldık. Biz bunları kendi imkanlarımızla ceplerimizden alıp dağıttık. İlk geldiğimizde 23 il dedik, şu an 50 ilimizde temsilcilikler kurduk.  81 ilimizde de kuracağız. Çok daha büyük başarılara imza atacağız İnşallah. Bizim çalışmalarımızda işlerimizi kolaylaştıran, destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42