Doktorların muhteşem düğünü

Daşi Aşireti mensuplarından mesleği gereği Gaziantep’te ikamet eden Doktor Şeyhmus Abakay ile meslektaşı Doktor Hilal Kankaya muhteşem bir düğünle dünya evine girdiler. Nikah töreni gelinin memleketi olan Gaziantep’te yapıldıktan sonra, düğün damadın ailesinin yaşadığı Mardin’de yapıldı.

Doktorların muhteşem düğünü

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Daşi Aşireti mensuplarından mesleği gereği Gaziantep’te ikamet eden Doktor Şeyhmus Abakay ile meslektaşı Doktor Hilal Kankaya muhteşem bir düğünle dünya evine girdiler. Nikah töreni gelinin memleketi olan Gaziantep’te yapıldıktan sonra, düğün damadın ailesinin yaşadığı Mardin’de yapıldı.  Mardin’de yapılan düğüne, siyasiler, iş dünyasının önemli isimleri- STK temsilcileri, kanaat önderleri, her iki ailenin dost ve akrabaları katıldı. 

Mardin Belediyesi eski Başkan Vekili ve Belediye Meclis Başkanlarından Beşir Abakay’ın torunu, İş adamı Hasan Abakay’ın oğlu Doktor Şeyhmus Abakay, ile Gaziantep eşraflarından Latif Kankaya’nın doktor kızı Hilal Kankaya ile dünyaevine girdi.

İkinci torununu evlendirme mutluluğunu yaşayan Beşir Abakay ile işadamı oğlu Hasan Abakay düğünde bol bol eğlenirken, genç çitler de mutlu günlerinde pistten inmediler. 

Damadın dedesi eski politikacılardan Beşir Abakay, ikinci torununu evlendirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Çok mutluyum Allah herkese bu sevinci, bu mutluluğu yaşatsın” dedi.  Damadın babası işadamı Hasan Abakay ise insanın mutlu gününü sevdikleriyle paylaşmasının büyük önem taşıdığının altını çizerek, “Allah kimseyi, dostsuz, akrabasız, arkadaşsız bırakmasın. Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan tüm dost ve akrabalarıma teşekkür ederim” dedi. Muhteşem düğün ile hayatını birleştiren genç çiftler ise, mutluluklarını dostlarıyla paylaşmanın sevincini yaşarken, “Bu mutlu günümüzde sevincimizi paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz. Darısı tüm bekarların başına“ dedi. Masaları tek tek dolaşan Abakay’lar konuklarına “Hoşgeldin” demeyi ihmal etmedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2