banner6

DSİ TOKİ'de Kutlu Doğum Coşkusu

Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Yüreğir DSİ TOKİ konutlarında muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirilen Kutlu Doğum programına insanlar akın etti.

DSİ TOKİ'de Kutlu Doğum Coşkusu

DSİ TOKİ’de Kutlu Doğum Coşkusu

 

SULTAN ÖRNEK

 

ADANA(İLKHABER)-Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Yüreğir DSİ TOKİ konutlarında muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirilen Kutlu Doğum programına insanlar akın etti. Programı camii imamı ve Müezzinin düzenlemesi ise ayrı bir ilgi odağı oldu.

 

Bir hafta boyunca Adana’ın bir çok yerinde büyük organizasyonlarla kutlanan Kutlu Doğum etkinliklerinin sonuncusu  Yüreğir DSİ Toki konutlarında gerçekleştirildi. DSİ TOKİ Cami İmamı Bayram Tuncel ile Camii Müezzini Bayram Ali Yıldırım ve Yüreğir İlçe Mütülüğü işbirliğiyle ve DSİ TOKİ site sakinlerinin katkılaryla yapıldı.

 

Proğrama Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek ve Yüreğir İlçe Müftüsü Mehmet Gök’ün yanında vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan proğram İstanbul Üsküdür Merkez Yeni Camii İmam Hatibi Mahmut Uzunoğlu’nun okuduğu Kuran-ı Kerim’le devam etti. Yüreğir İlçe Müftüsü Mehmet Gök yaptığı açılış konuşmasında ‘Böyle bir organizasyona DSİ TOKİ halkının büyük ilgi göstermesi bizleri memnun etmiştir'diyerek katılanlara ‘hoşgeldiniz'dedi.

 

Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek’te programda yaptığı konuşmada

”Böyle bir gecede Yüreğir halkıyla sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.   Halkımızla vatandaşımızla beraber yerlerin ve göklerin yüzüsuyu hürmetine yaratıldığı Hz. Peygamber Efendimizi rahmetle, minnetle, şükranla bir kez güzel bir organizasyonla daha yad ediyoruz. Bir haftadır Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle, yıldönümü vesilesiyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerininde son ayağını Yüreğir ilçemizde yapmış oluyoruz, güzel bir katılımın olduğunu görmek bizleri sevindirdi. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ilçe müftümüze, İstanbul’dan ilçemize kadar gelen ve programı renklendiren çok değerli hocalarımıza ve perde arkasındaki tüm kahramanlara teşekkür ediyorum.

Allah mutluluğumuzu, sağlımızı daim etsin” dedi

 

Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek’in konuşmasından sonra İstanbul’dan gelen Mehmet Kemiksiz ve Hafızlar Korosu sahnede yerini aldı.  Mehmet Kemiksiz ve korusunun söylediği ilahiler adeta katılımcıları mest etti. Yüreğir Kaymakamı ve vatandaşlar söylenen birbirinden güzel ilahilere eşlik ederek sanatçılarla beraber ilahi söylediler.

 

Ayrıca proğram içerisinde DSİ Toki sakinleri tarafından vatandaşlara ikramlarda bulunuldu

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42